Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Polska pierwsza pod względem liczby zabitych w wypadkach drogowych

Aktualności

rss

Polska pierwsza pod względem liczby zabitych w wypadkach drogowych

2012.03.30//  D. Pęgiel
Z danych Komisji Europejskiej wynika, że polska zajęła pierwsze (najgorsze) miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, do których doszło w ubiegłym roku - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Dziennik podkreśla, że jeszcze w 2010 roku w statystyce tej wyprzedzały nas Rumunia, Grecja i Bułgaria. Dodaje, iż w całej Unii Europejskiej w ciągu 10 lat wskaźnik śmiertelnych wypadków na drogach spadł o 43% (125 tysięcy osób), jednak w Polsce było to 29%.
Do 2020 roku Unia Europejska znowu zamierza o połowę zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W tym celu planuje wprowadzić między innymi bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa samochodów czy lepsze szkolenia kierowców.

Zdaniem "Gazety Wyborczej" Polska zmierza na razie pod prąd trendów panujących w Unii Europejskiej. Ma o tym świadczyć podniesienie przez Senat limitu prędkości jazdy do najwyższego w UE pułapu 140 km/h. Pomysł ten został zaakceptowany przez Sejm, rząd i prezydenta. Ponadto gabinet Donalda Tuska zdecydował się odłożyć na później uchwaloną już reformę systemu szkoleń i egzaminowania kierowców.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska pierwsza pod względem liczby zabitych w wypadkach drogowych

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Polska pierwsza pod względem liczby zabitych w wypadkach drogowych