Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Polska podpisała ACTA

Aktualności

rss

Polska podpisała ACTA

2012.01.26//  D. Pęgiel
W myśl wcześniejszych zapowiedzi premiera Donalda Tuska ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała umowę ACTA. Podpisu pod tym dokumentem nie złożyły m.in. Niemcy, Holandia, Słowacja i Cypr - czytamy na portalu Money.pl.
Zdaniem autorów umowy ACTA jej głównym założeniem jest walka z handlem podrobionymi rzeczami oraz skuteczniejsza ochrona praw własności intelektualnej. Z kolei podstawowym zarzutem przeciwników tego dokumentu jest zagrożenie, że znacznie ograniczy on wolność w sieci.
Polska podpisała ACTA
Polska podpisała ACTA Polska podpisała ACTA
Polska podpisała ACTA

Po poniedziałkowym spotkaniu z premierem obawy te próbował łagodzić szef resortu administracji i cyfryzacji Michał Boni, który podkreślał, że porozumienie ACTA nie niesie żadnego zagrożenia, a do jego wejścia w życie pozostało jeszcze sporo czasu. Według niego dokument ten w 90% odnosi się do kompetencji zastrzeżonych dla Unii Europejskiej. Natomiast pozostałe 10% dotyczą prawa krajowego, ale nie przewidują w nim żadnych zmian.

W podobnym tonie na temat tej umowy wypowiedziała się Komisja Europejska. Jej zdaniem ACTA nie spowoduje ograniczenia praw podstawowych takich jak prawo do prywatności, swobody wypowiedzi i ochrony danych osobowych, a także nie wprowadzi np. monitorowania ruchu w sieci; ma jedynie poprawić współpracę pomiędzy poszczególnymi państwami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: money.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska podpisała ACTA
 / 
Komentarze do: Polska podpisała ACTA
Rolnik pisze:

News z przed sekundy. ETS orzekł ze nie można nakazać dostawca internetu zainstalowanie systemów, ktore blokowałyby nielegalne pobieranie plików. Oznacza to, że ustawa ACTA jest niezgodna z prawem :)

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Polska podpisała ACTA