Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Prawo najpopularniejszym kierunkiem na polskich uniwersytetach

Aktualności

rss

Prawo najpopularniejszym kierunkiem na polskich uniwersytetach

2011.07.16//  D. Pęgiel
"Rzeczpospolita" informuje, że najbardziej obleganymi w tym roku kierunkami studiów są prawo, psychologia, anglistyka i budownictwo. Jeśli weźmie się pod uwagę liczbę zgłoszonych kandydatów, najpopularniejszym kierunkiem na polskich uniwersytetach od lat pozostaje prawo.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim o 500 miejsc na wydziale prawa ubiegało się w bieżącym roku ponad 2,5 tys. kandydatów. Jeszcze więcej osób usiłowało zdobyć 400 indeksów prawa na Uniwersytecie Warszawskim - 3,7 tys. kandydatów. 
studenci
studenci Prawo najpopularniejszym kierunkiem na polskich uniwersytetach
studenci

Czołówka najpopularniejszych kierunków praktycznie się nie zmienia. - Trendy wciąż się utrzymują – potwierdza Julia Poświatowska, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. - Największą popularnością wciąż cieszą się psychologia, prawo i filologia angielska – dodaje. O indeksy na tych kierunkach na US stara się po kilka osób, podczas gdy np. na oceanografii czy studiach śródziemnomorskich jest więcej miejsc niż chętnych.

NA UW o 150 indeksów na psychologię ubiega się prawie 2300 chętnych. Natomiast na filologię angielską Uniwersytecie Jagiellońskim walczy 1200 kandydatów. Wśród najbardziej popularnych kierunków uczelnie wskazują jeszcze m.in. dziennikarstwo, komunikację społeczną i zarządzanie.

Natomiast na uczelniach technicznychnajbardziej oblegane kierunki to budownictwo, gospodarka przestrzenna oraz geodezja i kartografia. – W dodatku matematyka na maturze sprawiła, że kierunki techniczne i ścisłe podskoczyły na listach popularności – zauważa Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: tvp.info, Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prawo najpopularniejszym kierunkiem na polskich uniwersytetach

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Prawo najpopularniejszym kierunkiem na polskich uniwersytetach