Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji

Aktualności

rss

Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji

2013.10.29//  J. Kruczek
Prom towarowo-pasażerski Stena Alegra osiadł na mieliźnie nieopodal Karlskrony. Jednostka była zacumowana i oczekiwała na poprawę pogody, ale silna wichura i sztorm zerwały kotwicę. W efekcie statek zdryfował na mieliznę.

Na pokładzie znajdują się 33-osoby w tym Polscy pracownicy. Wszyscy uwięzieni na pokładzie to członkowie załogi. Teraz trwa akcja ratunkowa mająca na celu zabezpieczenie jednostki przed przebiciem zbiorników z paliwem. Następnie straż przybrzeżna wraz z załogą statku spróbują wyciągnąć prom z mielizny.
Stena Alegra
Stena Alegra Stena Alegra
Stena Alegra

Jednostka ma zostać podpięta do holowników, które pomogą ściągnąć okręt na głęboką wodę. Nie wiadomo jednak, czy pogoda pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie operacji. Póki co statek jest narażony na uszkodzenia przez fale i silne prądy. Uwięziony prom kursuje trzy razy w tygodniu między Karlskroną a Gdynią. Jednostka większości przewozi towary i pojazdy. Jednostka może zabrać na pokład niewielką liczbę pasażerów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Cięcie arbuza na brzuchu. Osobliwy rekordWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji