Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji

Aktualności

rss

Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji

2013.10.29//  J. Kruczek
Prom towarowo-pasażerski Stena Alegra osiadł na mieliźnie nieopodal Karlskrony. Jednostka była zacumowana i oczekiwała na poprawę pogody, ale silna wichura i sztorm zerwały kotwicę. W efekcie statek zdryfował na mieliznę.

Na pokładzie znajdują się 33-osoby w tym Polscy pracownicy. Wszyscy uwięzieni na pokładzie to członkowie załogi. Teraz trwa akcja ratunkowa mająca na celu zabezpieczenie jednostki przed przebiciem zbiorników z paliwem. Następnie straż przybrzeżna wraz z załogą statku spróbują wyciągnąć prom z mielizny.
Stena Alegra
Stena Alegra Stena Alegra
Stena Alegra

Jednostka ma zostać podpięta do holowników, które pomogą ściągnąć okręt na głęboką wodę. Nie wiadomo jednak, czy pogoda pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie operacji. Póki co statek jest narażony na uszkodzenia przez fale i silne prądy. Uwięziony prom kursuje trzy razy w tygodniu między Karlskroną a Gdynią. Jednostka większości przewozi towary i pojazdy. Jednostka może zabrać na pokład niewielką liczbę pasażerów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Brat pomaga siostrze grać w koszaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Prom z polskimi załogantami osiadł na mieliźnie u wybrzeży Szwecji