Banzaj.pl   »   Różności   »   Promowa przeprawa dla pociągów. Ciekawe nagrania dla fanów kolei

Różności

rss

Promowa przeprawa dla pociągów. Ciekawe nagrania dla fanów kolei

2018.05.12//  J. Kruczek
Każdy wie, że istnieją przeprawy promowe pozwalające przedostać się autem na drugi brzeg rzeki, jeziora czy morza. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z istnienia przepraw promowych dla pociągów.
Taką można spotkać we Włoszech, gdzie pociąg z Rzymu jest transportowany promem na Sycylię. To dość niespotykany sposób transportu pociągów. Do tej operacji są wykorzystywane specjalne promy wyposażone w torowiska na pokładzie. Pociągi wjeżdżają na statek łączący się z lądowym torowiskiem. Następnie zjeżdżają po dotarciu na drugi brzeg.
Pociąg na promie
Pociąg na promie Pociąg na promie
Pociąg na promie


Na powyższych filmach możecie zobaczyć, jak to wygląda. Pierwszy z materiałów ukazuje wjazd pociągu obserwowany z pokładu statku. Na drugim materiale możecie oglądać operację z wagonu wjeżdżającego na statek. Wygląda to naprawdę interesująco.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Promowa przeprawa dla pociągów. Ciekawe nagrania dla fanów kolei

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Promowa przeprawa dla pociągów. Ciekawe nagrania dla fanów kolei