Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Przewodniczący PE negatywnie o ACTA

Aktualności

rss

Przewodniczący PE negatywnie o ACTA

2012.02.13//  D. Pęgiel
Martin Shultz - przewodniczący Parlamenty Europejskiego - w telewizji ARD krytycznie odniósł się do umowy ACTA. Jego zdaniem porozumienie to nie jest odpowiednio wyważone. Według zwolenników ACTA ma ono pomóc w walce z podróbkami i ochronie praw własności intelektualnej - czytamy na stronach internetowych gazet "The Washington Post" oraz "The Guardian".
Martin Shultz
Martin Shultz Martin Shultz
Martin Shultz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego stwierdził, że w umowie ACTA wymagana równowaga między ochrona praw autorskich a prawami indywidualnymi użytkowników Internetu jest "zachowana w sposób dalece niewystarczający".
Martin Shultz podkreślił również, że w 2010 roku apelował do Komisji Europejskiej o skorygowanie wad porozumienia ACTA. Według niego organ ten nie zrobił nic w tym kierunku i aktualnie zbiera krytyczne żniwo zaniechania. Dodał, iż w 27 lutego w Parlamencie Europejskim powinny ruszyć konsultację na temat ACTA.

Umowa ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to układ między Australią, Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem i Szwajcarią, do którego ma dołączyć Unia Europejska. Dokument odnosi się do ochrony własności intelektualnej w ogóle. Przygotowane z inicjatywy Stanów Zjednoczonych i Japonii porozumienie zostało podpisane do tej pory m.in. przez UE oraz 22 z jej 27 państw członkowskich - także Polskę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: The Washington Post, The Guardian


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Przewodniczący PE negatywnie o ACTA

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Przewodniczący PE negatywnie o ACTA