Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim?

Aktualności

rss

Rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim?

2012.01.28//  D. Pęgiel
"Rossijskaja Gazieta" i "Niezawisimaja Gazieta" poinformowały, że w drugiej połowie 2012 roku w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim planuje się rozmieścić pociski Iskander – czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.

"Niezawisimaja Gazieta" oznajmiła, że rosyjskie dowództwo zaakceptowało już etaty dla tworzonej przy Flocie Bałtyckiej jednostki, która będzie odpowiadać za te rakiety. Przewiduje się, że w najbliższym czasie zacznie się kompletowanie tej formacji.
Rakiety Iskander
Rakiety Iskander Rakiety Iskander
Rakiety Iskander

Agencja Interfax poinformowała, że w obwodzie kaliningradzkim rozmieszczone zostaną systemy rakietowe czwartej generacji typu ziemia-powietrze S-400 Triumf. "Rossijskaja Gazieta" utrzymuje natomiast, że ulokowanie pocisków Iskander w obwodzie kaliningradzkim stanowi problem polityczny, a nie wojskowy; jego rozwiązaniem zależy on prezydenta Rosji.

Dziennik podkreślił, iż w pod koniec ubiegłego roku Dmitrij Miedwiediew informował o takiej opcji, jeśli NATO będzie ignorowało interesy Rosji przy budowie systemu obrony przeciwrakietowej w Europie. Rosyjski przywódca powiedział wówczas również, że ów strategiczne rakiety balistyczne zostaną wyposażone w nowoczesne systemy do pokonywania tarczy antyrakietowej, a także w efektywne bloki bojowe. "Rossijskaja Gazieta" dodała, że od tamtej pory stanowisko Zachodu w tej kwestii nie uległo zmianie.

Iskander to lądowe rakiety balistyczne na mobilnej platformie samochodowej; mogą przenosić ładunki nuklearne. Rosyjska armia posiada ich wersje o zasięg do 500 kilometrów. Z kolei system S-400 Triumf może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na sześć celów znajdujących się w odległości nawet 400 kilometrów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim?