Banzaj.pl   »   Różności   »   Ranczo Skinwalkera - tajemnica nie z tego świata

Różności

rss

Ranczo Skinwalkera - tajemnica nie z tego świata

2013.11.04//  W. Vitkacy
W Stanach Zjednoczonych – państwie, które słynie na całym świecie z najbardziej spektakularnych obszarów na których to często można zaobserwować niezidentyfikowane obiekty, jest pewne miejsce… Miejsce te to zwyczajne ranczo, ale być może wcale nie takie zwyczajne... Z założenia ranczo to sielankowe miejsce, które kojarzyć nam się powinno z hodowlą zwierząt gospodarczych, wieloma hektarami pól i miejscem gdzie ciężko się pracuje, to farma o której Wam opowiemy zupełnie od tego wyobrażenia odbiega. Tak naprawdę skrywa w sobie przerażającą tajemnicę, która zniszczyła życie jego mieszkańcom…
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica

Ranczo niechlubnie nazwane „Ranczem Skinwalkera” – nazwy wywodzącej się z dawnych legend Indian, które nazywały tak istotę humanoidalną posiadającą zdolność przemiany w człowieka, mającą niezwykłe moce i czyhającą na życie ludzkie. W 2005 roku relacje z wydarzeń, które miały miejsce na przeklętym ranczo pochodzące od niejakiego George’a Knappa – uznanego dziennikarza zostały zawarte w książce specjalnie temu poświęconej „Polowanie na Skinwalkera”. Jednak zainteresowanie ranczem i szerszy rozgłos, zaczął się już we wczesnych latach '90 kiedy cała posiadłość wykupiła specjalna organizacja badawcza NIDS zajmująca się pracą nad zjawiskami UFO.
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica

Cała historia zaczęła się od rodzinny Gormanów, którzy zakupili ranczo za niebywale małą kwotę. Gormanowie byli bardzo zadowoleni z tego zakupu, nawet pomimo tego, iż sprzedający przestrzegał ich przed przeprowadzaniem prac ziemnych na terenie rancza. Sam dom również był dość tajemniczy - w każdym oknie, drzwiach, a nawet szafce była metalowa zasuwa, co ewidentnie sugerowało, że trzeba się przed czymś chronić… Wkrótce po zakupie farmy nastały pierwsze przedziwne wydarzenia. Tom Gorman, któregoś ranka zauważył obiekt unoszący się nad leżacym nieopodal wzniesieniem, podszedł bliżej i zdał sobie sprawę, że to co widzi zdecydowanie nie jest z „tego świata”.
Przeczytaj także: UFO - prawda czy fałsz? »To był tylko początek. Następne dziwne wydarzenie miało miejsce parę dni później, kiedy zauważył na ziemi ślady krwi i nóg jednej z jego krów. Urywały się na środku polany. Tom wciąż jednak z uporem tkwił na rancho nie mając zamiaru się z niego wynosić. Kolejnym tajemniczym wydarzeniem był moment, w którym wraz ze swoją żoną Ellen dostrzegli, że należący do nich cielak leży w krwi, a jego ciało pocięte jest ostrym narzędziem z chirurgiczną precyzją. Najdziwniejszym faktem jest to, że oboje widzieli cielaka piętnaście minut przed całym zajściem i był całkowicie w pełni sił. Ellen Gorman sama również na własnej skórze doświadczyła dziwnego zjawiska – otóż pewnego dnia zauważyła śledzący ją tajemniczy pojazd na niebie, który panicznie ją wystarszył do tego stopnia, że jak twierdzi – straciła przytomność. W międzyczasie z ich domu znikały różne rzeczy. Widywali również wieczorami dziwną, włochatą istotę, która przechadzała się po ranczo…
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica

Wydarzenia te mocno wpłynęły na ich psychikę i sytuację materialną. Ellen straciła pracę, Tom pogrążył się w długach z powodu utraty bydła, które stanowiło największe ich utrzymanie, a ich dzieci ciężko zachorowały. Upór Gormanów miał jednak swoje granice. Momentem przełomowym w ich nastawieniu był incydent w wyniku którego stracili swoje psy. Otóż któregoś popołudnia Tom w raz z żoną i wiernymi czworonogami, wybrali się na spacer obok pobliskiego lasu. W pewnym momencie psy zaczęły głośno szczekać i biec w stronę gęstwiny. Pomimo usilnych wołań do powrotu, psy nie wracały. Ellen spostrzegała ponownie dziwną istotę skrywającą się za drzewami i zaczęli uciekać. Następnego dnia Tom wybrał się w tamto miejsce i odkrył zwęglone zwłoki swoich psów na środku leśnej polany. Jeszcze tego samego dnia w pośpiechu spakowali się i opuścili ranczo.
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica

Tom Gorman sprzedał swoją farmę organizacji NIDS, która prowadziła na tym terenie badania nad UFO. Jak udało im się dowiedzieć, ranczo leżało na tzw. „ścieżce skinwalkera”, czyli miejscu gdzie tajemnicza istota z nieba przebywała, nazywana przez pradawnych mieszkańców tych terenów – Skinwalker. Choć od czasu wyprowadzki Gormanów, dziwne zjawiska nadal miały miejsce, nie były już tak intensywne. Samo miejsca zyskało sławę dzięki licznym publikacją w lokalnych gazetach. Setki osób chciało na własne oczy zobaczyć to co dzieje się na ranczo i wielu z nich przyjeżdżało na farmę robić zdjęcia i szukać Skinwalkera na własną rękę.
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica
Rancho Skinwalkera - tajemnica

Niestety do dziś nie udało się jednoznacznie wyjaśnić tych niezwykłych i przedziwnych wydarzeń. W 2004 roku sprawa utknęła w martwym punkcie, a wszelkie materiały dotyczące wydarzeń na farmie zostały przejęte przez tamtejsze władze i organizację NIDS, która nie upublicznia swoich materiałów. Jednym źródłem są obserwacje mieszkańców, jednak oni sami niechętnie wracają do tamtych wydarzeń. Dalsze losy rodziny Gormonów nie są znane, a ranczo zostało uznane za przeklęte.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ranczo Skinwalkera - tajemnica nie z tego świata

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Ranczo Skinwalkera - tajemnica nie z tego świata