Banzaj.pl   »   Różności   »   Restauracja O2 czyli ekologia według projektu Garduno Arquitectos

Różności

rss

Restauracja O2 czyli ekologia według projektu Garduno Arquitectos

2010.07.12//  I. Rupa
O2 Restauracja mieści się w Meksyku i zaprojektowana została przez Garduno Arquitectos. To niezwykłe miejsce, które swoim wystrojem i budową przypomina jeden, wielki ogród – tyle, że mieści się pod ziemią!

„Kiedy byliśmy w obliczu wyzwania, jakim jest projektowanie restauracji w okolicy przepełnionej i nasyconej betonem, mieliśmy na celu stworzenie czegoś, co również przyczynić się do powiększenia obszaru z roślinnością, wprowadzi ciepło i zobowiąże do poprawy się okolicy.” – mówi architekt z Gardu?o Arquitectos.
Restauracja O2 Restauracja O2...
Restauracja O2 ...to pomysł...
Restauracja O2 ...Garduno Arquitectos

O2 jest wynikiem przekształcenia piwnicy, mieszczącej się pod 40 - piętrowym budynkiem w Bosques Arcos - w Mexico City. Piętrowiec znajduje się bowiem na obszarze, obok wielkiego parkingu, gdzie dookoła w ogóle nie ma roślinności. Ekologiczna restauracja tonie w kwiatach, a przepiękne fontanny dodają jej niesamowitego uroku.
Restauracja O2 O2 znajduje się...
Restauracja O2 ...w...
Restauracja O2 ...Mexico City

Wielkie tarasy są zanurzone w mikroklimacie różnych roślin i zostały zbudowane wokół centralnego komina. Właściciele całkowicie wyeliminowali wodę butelkowaną, aby nie przyczyniać się do ekologicznych kosztów PET. W tym celu zbudowali zakład oczyszczania wody, który jest widoczny na jednym z balkonów. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży wody przeznaczone są dla akcji charytatywnych.
Restauracja O2 Restauracja...
Restauracja O2 ...nie sprzedaje...
Restauracja O2 ...butelkowanej wody

Unikalny system ogrzewania został wymyślony specjalnie dla tego miejsca. Ciepło wytwarzane w kuchni jest pochłaniane przez zwoje miedzi, zawierające płyn o bardzo wysokiej temperaturze wrzenia. Po wchłonięciu ciepła, przechodzi przez piece, a następnie przekazywane jest przez podłogę i taras do podstawy murów restauracji.

Meble znajdujące się w tym miejscu wykonane są z certyfikowanego drewna. Podłogi i półki z desek sosnowych. W łazienkach zainstalowane są najróżniejsze urządzenia, mające na celu oszczędność wody. Wewnątrz restauracji można odpocząć przy dobrej kawie, a zapach lasu tropikalnego pobudzi nas do działania.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Restauracja O2 czyli ekologia według projektu Garduno Arquitectos

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Restauracja O2 czyli ekologia według projektu Garduno Arquitectos