Banzaj.pl   »   Różności   »   Rumuński szynobus na bazie Forda Transita. Pomysłowy pojazd w akcji

Różności

rss

Rumuński szynobus na bazie Forda Transita. Pomysłowy pojazd w akcji

2017.11.21//  J. Kruczek
W naszym kraju przed laty kolej wąskotorowa była bardzo popularnym rozwiązaniem na trasach w mniej zagospodarowanych terenach. Małe kolejki mogły przewozić ludzi i towary, a często pełniły też rolę atrakcji turystycznej.
Obecnie większość takich linii nie istnieje. Na świecie są jednak miejsca, gdzie torowiska wąskotorowe są nadal wykorzystywane. Co więcej w biedniejszych rejonach pojawiają się na nich interesujące pojazdy. W Rumunii na jednym ze szlaków kursują prywatne szynobusy. Na powyższym filmie możecie zobaczyć właśnie taki ciekawy pojazd.
Szynobus
Szynobus Szynobus
Szynobus

Szynobus na filmie powstał na bazie starego Forda Transita. Pojazd wyposażono w kolejowe podwozie. Taka maszyna jest znacznie tańsza w utrzymaniu niż lokomotywa z wagonami. Na filmie możemy zobaczyć jak taki szynobus jeździ oraz jak się odbywa jego obracanie na torowisku. Rozwiązania bardzo budżetowe, ale przy tym niezwykle skuteczne.
Szynobus
Szynobus
Szynobus

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Pani młoda zamęczyła gołąbkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rumuński szynobus na bazie Forda Transita. Pomysłowy pojazd w akcji

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Rumuński szynobus na bazie Forda Transita. Pomysłowy pojazd w akcji