Banzaj.pl   »   Różności   »   Rutyna w związku - jak ją zwalczyć?

Różności

rss

Rutyna w związku - jak ją zwalczyć?

2010.04.08//  I. Rupa
Jesteśmy w związku od lat. Co dzień to samo, nic się nie zmienia i wracając do domu jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie na obiad. Wydaje nam się, że zaczęliśmy żyć według jakiegoś schematu. Kręcimy się w zamkniętym kole „dom – praca – dom”? Rozmowy z ukochaną osobą to rzadkość, bo każde z nas ma swoje zajęcia. Nie załamujmy się, to zwykła rutyna. Kluczem do poprawy stanu naszego związku jest robienie różnych rzeczy wspólnie.
Sposób na rutynę w związku Gdy rutyna wkradnie się...
Sposób na rutynę w związku ...do naszego związku...
Sposób na rutynę w związku ...należy szybko ją zwalczyć

Oto kilka prostych sposobów na to, by ożywić nasz związek i zwalczyć rutynę.

  • Karteczki
W każdym związku przychodzi czasem chwila, że w pośpiechu dnia codziennego szybko bazgrzemy na karteczkach polecenia i przyklejamy je na lodówce, by pełniły one rolę „przypominacza” o obowiązkach do wykonania po powrocie z pracy. „Obierz ziemniaki” i „Włącz pralkę” - takie polecenia są bezosobowe i zimne. Do napisanej treści wystarczy dodać mały rysunek uśmiechniętej buzi czy serca, a wszystko obraca się na tą milszą stronę. Dwa proste słowa „KOCHAM CIĘ” sprawią, że uśmiech naszej partnerki/partnera nie zniknie z twarzy przez resztę dnia.
Sposób na rutynę w związku Wspólne spacery i przytulanie...
Sposób na rutynę w związku ...znacznie podniosą...
Sposób na rutynę w związku ....temperaturę w związku

  • Esemesy i telefony
Większość par kontaktuje się między sobą w ciągu dnia pracy. Raz dzwonimy, że zostaniemy dłużej i nasza druga połówka ma nie czekać z obiadem, a innym razem z informacją o zakupach czy odebraniu prania z pralni. Świetną rzeczą będzie dołączenie do tych informacji jakieś czułe słówko. Sms napisany od serca, o tym że tęsknimy i kochamy, na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.
Sposób na rutynę w związku Czułe buziaki...
Sposób na rutynę w związku ...powinniśmy sobie dawać...
Sposób na rutynę w związku ...kilka razy dziennie

  • Dzielimy się marzeniami
Każdy ma jakieś marzenia. Niektóre z nich są przyziemne jak np. podwyżka, lepsza praca czy urlop, a niektóre bardziej abstrakcyjne – trwanie miłości, posiadanie przyjaciół. Niektóre dotyczą naszego własnego szczęścia, inne zaś, chęci uszczęśliwienia innych.

Warto podzielić się naszymi marzeniami z partnerką/partnerem. Opowiedzieć czego w życiu pragniemy, jakie są nasze plany na przyszłość. Zastanówmy się wspólnie jakie fantazje da się spełnić i na najbliższą okazję postarajmy się ją zrealizować.
Sposób na rutynę w związku Podwójna randka...
Sposób na rutynę w związku ...odświeży...
Sposób na rutynę w związku ...nasze uczucia

  • “Kocham Cię”
Na początku związku, mówiliście sobie nawzajem, że się kochacie. Teraz, z biegiem czasu, wydaje nam się, że to drugie doskonale wie, że ma naszą miłość i zapewnienia o naszej dozgonnej miłości nie wchodzą w grę. Nie mówicie więc już sobie o swojej miłości i nie słyszycie o niej od partnera/partnerki. A przez to zaczynacie się czuć tak, jakby ta miłość była dużo słabsza lub nawet, że już jej nie ma – wypaliła się.
Sposób na rutynę w związku Spotkania w czwórkę...
Sposób na rutynę w związku ...są zazwyczaj...
Sposób na rutynę w związku ...świetnym pomysłem

Mówmy sobie, że się kochamy – to bardzo ważne słowa w związku dwojga ludzi. Witajmy się tymi słowami rano i mówmy je sobie na dobranoc. Zawsze przypominajmy sobie o swojej miłości po kłótni, a najlepiej w trakcie albo jeszcze i przed.

  • Przytulanie
Kontakt fizyczny jest istotny dla związków międzyludzkich – nie tylko tych miłosnych.
Dajmy sobie tę odrobinę czułości – przytulajmy się po powrocie z pracy, ofiarujmy sobie niespodziewany uścisk “w przelocie”, gdy mijamy się w drodze do łazienki czy kuchni.
Serdeczny uścisk pomaga rozładować stres, załagodzić kłótnię i pocieszyć.

  • Podwójna randka
Na pewno pamiętamy jak umawialiśmy się kiedyś na podwójne randki. Umówmy się więc, na wyjście z jakąś zaprzyjaźnioną parą. Świadomość obecności innych osób nas zmobilizuje. Takie spotkanie pomoże nam w zacieśnieniu lub odświeżeniu przyjaźni z innymi osobami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rutyna w związku - jak ją zwalczyć?

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Rutyna w związku - jak ją zwalczyć?