Banzaj.pl   »   Różności   »   Seksomnia - lunatyczny seks to zaburzenie snu dotykające coraz więcej osób

Różności

rss

Seksomnia - lunatyczny seks to zaburzenie snu dotykające coraz więcej osób

2010.06.22//  A. Ścibiorek
Tagi: Sen Seks
Stres i zmęczenie mogą mieć wpływ na zaburzenia snu. Grupa przypadłości zaburzających spokojny sen określana jest jako parasomnia. Objawów może być wiele. Począwszy od otwierania przez sen oczu lub zgrzytania zębami przez wstawanie i wykonywanie czynności domowych do jedzenia a nawet uprawiania seksu.
Seksomnia
Seksomnia Seksomnia
Seksomnia

Ta ostatnia przypadłość określana jest mianem seksomnii. Uprawianie seksu przez sen dotyka coraz większej rzeszy osób a około 75% przypadków to mężczyźni. W badaniach snu prowadzonych w Laboratorium Badań nad Snem z University Heath Network w Toronto, wzięło udział 800 osób z zaburzeniami snu.

Okazało się, że byli zupełnie nieświadomi swojej przypadłości jaką był lunatyczny seks. Zachowania podczas snu to między innymi masturbacja, petting a także klasyczne stosunki seksualne. Co ciekawe zachowania podczas snu i świadomie były jednakowe. Jakie zatem były skutki nocnych igraszek?
Seksomnia
Seksomnia Lunatyczny seks
Seksomnia

Zamiast obudzić się wyspanym i wypoczętym poranek okazywał się dla nich wyjątkowo cięzki. Znużenie i związane z nim rozdrażnienie nakręca jedynie błędne koło powodujące stres i zmęczenie a one z kolei seksomnię.

Niektórzy z Was powiedzą, że nie ma w tym nic złego, przecież nieraz się komuś zdarzyło wstac niewyspanym. Może faktycznie nikomu to nie szkodzi o ile nie łączy się z innymi zaburzeniami snu jak np. z chodzeniem przez sen. Zdarza się, że wtedy możesz nawet popaśc w konflikt z prawem. Wystarczy, że zupełnie nieświadomie i niczego nie pamiętając zawędrujesz do sąsiadki bądź obcej kobiety i będziesz próbował się z nią przespać. Co jeśli nie będzie jej to odpowiadać?
Seksomnia
Seksomnia Seksomnia
Seksomnia

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Gitarowe wersje utworów z serialiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Seksomnia - lunatyczny seks to zaburzenie snu dotykające coraz więcej osób

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Seksomnia - lunatyczny seks to zaburzenie snu dotykające coraz więcej osób