Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Sondaż: PiS zagraża PO

Aktualności

rss

Sondaż: PiS zagraża PO

2012.04.03//  D. Pęgiel
Z wewnętrznych badań Prawa i Sprawiedliwości wynika, że formacja Jarosława Kaczyńskiego zaczyna zagrażać Platformie Obywatelskiej. W ostatnich ulicznych badaniach PiS wyprzedziło PO - poinformowała "Rzeczpospolita".

Dziennik dowiedział się, że w ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości przedstawiono wyniki kolejnych badań przeprowadzonych na grupie prawie dwóch tysięcy osób co dwa tygodnie. Rezultaty wskazują, że po raz pierwszy od przegranych wyborów parlamentarnych formacja Kaczyńskiego wyprzedziła Platformę Obywatelską. "Rzeczpospolita" podała również, że problemy PO potwierdzają wewnętrzne sondaże tej partii.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Tymczasem z ostatniego badania TNS OBOP wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku marca PO mogłaby liczyć na 29-procentowe poparcie, a PIS uzyskałoby 22% głosów. W tym samy sondażu Ruch Palikota otrzyma 12% głosów, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9%, a Polskie Stronnictwo Ludowe - 5%.

Jeśli uwzględnieni zostaliby tylko wyborcy, którzy wiedzą, na jaką partię zamierzają głosować, to PO zdobyłaby 36% głosów, PiS - 27%, RP - 15%, SLD - 10%, a PSL - 6%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sondaż: PiS zagraża PO

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Sondaż: PiS zagraża PO