Banzaj.pl   »   Różności   »   Sztuka przepraszania... Bo każdy popełnia w życiu błędy

Różności

rss

Sztuka przepraszania... Bo każdy popełnia w życiu błędy

2013.02.28//  D. Kwiecień
Mężczyźni mają zapisaną w genach skłonność do narcyzmu i uważania się za najlepszych na świecie. Rzeczywistość prezentuje się jednak odrobinę inaczej, bo nikt z nas nie jest idealny. Z tego powodu popełniamy różne, mniejsze i większe, błędy. Niektóre z nich mają wpływ na inne osoby, co wiąże się z tym, że powinniśmy je przeprosić. Tu pojawia się problem, bo wielu z nas ma z tym ogromny problem. Przeproszenie kojarzy nam się z przyznaniem do błędu i słabości, a tego zazwyczaj nie lubimy. Jak więc opanować sztukę przepraszania i stać się naprawdę lepszym człowiekiem?
Męskie życie - jak nauczyć się sztuki przepraszania za swoje błędy
Męskie życie - jak nauczyć się sztuki przepraszania za swoje błędy
Męskie życie - jak nauczyć się sztuki przepraszania za swoje błędy

Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, co nam przeszkadza w przeproszeniu kogoś. Najczęściej będzie to wspomniane już wcześniej ego. Mężczyźni mają je niezwykle wybujałe, co jest powodem wielu problemów. Jednym z nich jest właśnie kłopot z przyznaniem się do winy. Trudno będzie jednak zmienić swoje podejście, jeśli nie zrozumiemy tego dzięki własnym przemyśleniom. Jak więc uświadomić sobie przyczynę problemu? Warto wyobrazić sobie scenę, w której przepraszamy zranioną przez nas w jakiś sposób osobę. Zastanówmy się nad tym, jakie wtedy towarzyszą nam emocje. Bardzo prawdopodobne, że będzie to wstyd i uczucie porażki. Teraz możemy już popracować nad poprawieniem swojego postępowania. Pomoże nam w tym zrozumienie, że tak naprawdę nie jesteśmy idealni i każdy człowiek na świecie popełnia jakieś błędy. Przeproszenie kogoś nie jest rodzajem uniżenia się ani pokazania naszej słabości. Wręcz przeciwnie! W ten sposób pokazujemy, że jesteśmy dojrzałymi ludźmi, którzy potrafią być szczerzy wobec siebie i otoczenia!
Przeczytaj także: Kłamiesz? Te zachowania Cię zdradzają »Warto także zastanowić się nad tym, dlaczego powinniśmy przeprosić. Czasem wydaje nam się, że sprawa jest tak błaha, że nie trzeba jej roztrząsać. Niestety jednak zazwyczaj jest to wymówka, która ma nam pozwolić na uniknięcie stresującej sytuacji. Tak naprawdę zawsze, gdy zawiniliśmy w jakiś sposób, to powinniśmy wyjaśnić to z drugą osobą. Lepiej jest przeprosić kogoś niepotrzebnie, niż tego w ogóle nie zrobić. Niezałatwione sprawy, nawet jeśli były błahe, mogą przerodzić się w coś naprawdę dużego, co zepsuje całą naszą relację z drugim człowiekiem. Nie warto psuć sobie w ten sposób znajomości. Bądźmy więc dojrzałymi ludźmi i wyjaśniajmy wszystkie problemy i winy.
Męskie życie - jak nauczyć się sztuki przepraszania za swoje błędy
Męskie życie - jak nauczyć się sztuki przepraszania za swoje błędy
Męskie życie - jak nauczyć się sztuki przepraszania za swoje błędy

Często osoby, które są zdecydowane na przeproszenie, kompletnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Wymyślają w swojej głowie przeróżne scenariusze i próbują stworzyć jakiś cudownie działający tekst. Najlepiej jeszcze, gdyby jego wypowiedzenie zajmowało najwyżej trzy sekundy, by móc szybko oddalić się z miejsca. Oczywiście to całkowicie bez sensu. Jeśli już mówimy o idealnym sposobie na przeproszenie, to nie jest on zbyt skomplikowany. Chodzi o najzwyklejszą w świecie szczerą rozmowę i przeproszenie drugiej osoby za to, co jej zrobiliśmy. Nie trzeba tu wcale padać na kolana, rozdzierać szat ani ronić łez. Im więcej takich „teatralnych” gestów, tym gorzej. Skupmy się na prostym przekazie, by nic nie zakłócało naszych intencji. W ten sposób mamy największe szanse na wyjaśnienie sobie wszelkich sporów i nieporozumień.
Przeczytaj także: Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna? »Sztuka przepraszania jest niezwykle ważna. Nikt z nas nie jest idealny i każdy prędzej czy później zacznie popełniać błędy, które będą wymagały wyjaśnienia. Jeśli będziemy przed tym uciekać, to nie pokażemy się z najlepszej strony, a nasze relacje z otoczeniem zaczną się coraz bardziej psuć. Warto więc nabyć tę niezwykle cenną umiejętność i swoim zachowaniem pokazać klasę. Wtedy nasze życie stanie się zdecydowanie prostsze.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sztuka przepraszania... Bo każdy popełnia w życiu błędy

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Sztuka przepraszania... Bo każdy popełnia w życiu błędy