Banzaj.pl   »   Różności   »   Tak powstaje prawdziwa włoska pizza Margherita

Różności

rss

Tak powstaje prawdziwa włoska pizza Margherita

2014.11.24//  J. Kruczek
Chyba każdy w swoim życiu próbował pizzę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że polskie pizzerie robią tę słynną potrawę na tysiące różnych sposobów. Praktycznie w każdym lokalu zjemy coś zupełnie innego i inaczej przygotowanego.
Pizza Margherita powinna teoretycznie być wszędzie taka sama, a i tak ciężko trafić na dwie takie same. A jak się one mają do oryginalnej włoskiej pizzy? Zasadniczo ciężko znaleźć w Polsce pizzerię robiąca Margheritę tak, jak powinna wyglądać. W sieci pojawiło się ciekawe nagranie prezentujące od podstaw, jak przygotowuje się prawdziwą włoską Margheritę.
Pizza Margherita Pizza Margherita...
Pizza Margherita ...w oryginalnym włoskim wydaniu...
Pizza Margherita ...różni się od tych w Polsce

Na filmie możecie zobaczyć, jak powstaje włoska Margherita. Ciasto po wyrobieniu musi myć formowane ręcznie aż do uzyskania cienkiej warstwy. Co ważne Margherita nie posiada po za serem i sosem innych głównych składników. Wszelkie pieczarki, wędliny itp już zmieniają potrawę na inną. Jak widać pizzer nakłada sos, a następnie nie obsypuje pizzy startym serem, ale nakłada mozzarellę w kostkach.
Pizza Margherita
Pizza Margherita
Pizza Margherita

Oczywiście na placek trafia kilka przypraw i ziół. Trzeba jednak pamiętać, że prawdziwa Margherita nie powinna zostać umazana dodatkowymi sosami. Jedynym dodatkiem po upieczeniu jest aromatyczna oliwa z oliwek. Wbrew pozorom i utartym trendom wśród Polaków taki placek jest bardzo syty oraz naprawdę smakowity.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tak powstaje prawdziwa włoska pizza Margherita

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Tak powstaje prawdziwa włoska pizza Margherita