Banzaj.pl   »   Różności   »   Takanakuy - sąsiedzkie walki w Peru. Interesująca tradycja zza oceanu

Różności

rss

Takanakuy - sąsiedzkie walki w Peru. Interesująca tradycja zza oceanu

2017.09.12//  J. Kruczek
Tradycje w różnych częściach świata potrafią zaskakiwać. Podczas gdy coraz większą popularność zyskują sporty walki w Peru ludzie podziwiają inne starcia podczas festiwalów Takanakuy.

Takanakuy odbywa się raz w roku w prowincji Chumbivilcas niedaleko Cuzco. W czasie tego festiwalu trwają liczne walki, ale nie profesjonalnych wojowników. Ścierają się ze sobą sąsiedzi, znajomi i przyjaciele. Każda walka musi się zacząć od przytulenia oponenta i tak też zakończyć. Same walki zaś mają symbolicznie oczyścić atmosferę między osobami mającymi pewne drobne zatargi.
Takanakuy
Takanakuy Takanakuy
Takanakuy

Według tradycji danie sobie po pysku raz w roku oczyszcza atmosferę. I faktycznie w czasie Takanakuy mieszkańcy Peru rozwiązują pewne kwestie po czym wracają do przyjacielskich stosunków. W razie gdyby kogoś poniosły emocje nad wszystkim czuwają przedstawiciele władz gotowi rozdzielić bardziej skłóconych osobników. W większości jednak walki kończą się regulaminowym przytuleniem i kilkoma siniakami.
Takanakuy
Takanakuy
Takanakuy

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Niecodzienny wypadek samolotu pasażerskiegoWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Takanakuy - sąsiedzkie walki w Peru. Interesująca tradycja zza oceanu

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Takanakuy - sąsiedzkie walki w Peru. Interesująca tradycja zza oceanu