Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Ustalono datę referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz

Aktualności

rss

Ustalono datę referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz

2013.08.20//  J. Kruczek
Mieszkańcy Warszawy zdecydują o losie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dziś poinformowano, że w stolicy zostanie przeprowadzone referendum w sprawie odwołania pani prezydent. Datę przeprowadzenia referendum wyznaczono na 13 października o czym poinformowała komisarz wyborcza w Warszawie, sędzia Dorota Tyrała.
Wcześniej o przeprowadzeniu referendum informował pełnomocnik referendalny Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Wniosek o przeprowadzenie referendum podpisało 166 tysięcy 726 osób. Inicjatorem akcji referendalnej jest Warszawska Wspólnota Samorządowa. Do zbierania podpisów dołączyły się także ugrupowania PiS oraz Ruch Palikota.

Ważność referendum będzie zależała od ilości osób biorących w nim udział. Potrzebna będzie ilość 3/5 obywateli jacy głosowali na wybrany organ. Na Hannę Gronkiewicz-Waltz głosowało w 2010 roku 649 049 osób, a więc do uznania wyniku referendum będzie potrzeba co najmniej 389 430 głosów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ustalono datę referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Ustalono datę referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz