Banzaj.pl   »   Różności   »   W jakich mężczyznach zakochują się kobiety?

Różności

rss

W jakich mężczyznach zakochują się kobiety?

2020.02.13//  P. Potocki
Motyle w brzuchu, bujanie w obłokach, przyjemne uczucie ekscytacji – każdy z nas chce choć raz zaznać prawdziwej miłości. Może nie rodem z komedii romantycznych, bo w prawdziwym życiu to się po prostu nie zdarza. Miłość to przecież nie tylko słodkie słówka czy bliskość fizyczna, ale wzajemne zrozumienie i troska o drugą osobę. Trudno wytłumaczyć, co tak naprawdę decyduje o tym, że zakochujemy się w jakiejś konkretnej osobie. Mówi się, że kobieca psychika działa na przyśpieszonych obrotach, jednak miłość czy fascynacja mężczyzną niekoniecznie opiera się na logice. Miłość rządzi się swoimi prawami, podobnie jak mechanizmy, które ostatecznie decydują o przywiązaniu do partnera. Pozostaje jednak pytanie, w jakich mężczyznach najczęściej zakochują się kobiety. Poniżej nasze nieco subiektywne zestawienie.

Buntownik z wyboru

Niegrzeczny chłopiec to całkowite przeciwieństwo księcia z bajki, jednak nie brakuje kobiet, które od związku z mężczyzną oczekują zastrzyku adrenaliny i dozy nieprzewidywalności. Nie trzeba daleko szukać, aby w literaturze światowej znaleźć obraz typowego bad boya, któremu trudno się oprzeć. Federico Moccia, włoski pisarz, w 1992 roku wywołał niemałe zamieszanie wydając książkę zatytułowaną „Trzy metry nad niebem” (https://tantis.pl/pakiet-trzy-metry-nad-niebem-p819303.html). Intrygujący tytuł, pod którym skrywa się historia Stepa, buntownika, który dość przypadkowo spotyka na swojej drodze Babi, dziewczynę z wyższych sfer. Ona – nastolatka z dobrego domu, bogata, popularna, po prostu ideał. On – chłopak tajemniczy, skryty, którego życie nie oszczędzało. Pomimo różnić społecznych i piętrzących się przeciwności losu, szaleńczo się w sobie zakochują. Historia zabawna, wzruszająca, pokazująca siłę miłości. Czytając tę książkę można się rozmarzyć o męskim, pewnym siebie facecie, który skradnie nasze serce, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Stepa i Babi.

Książę z bajki

Z motywem idealnej, cukierkowej miłości od pierwszego wejrzenia mamy do czynienia już od wczesnego dzieciństwa. Dowód? Opowieści o Królewnie Śnieżce czy Kopciuszku, czyli księżniczkach rodem z Disneya zna niemal każde dziecko na świecie. Co łączy te opowieści? Królewicz na białym koniu. Zakorzenione w podświadomości stereotypy częstą wpływają na nasze wybory w dorosłym życiu. Dlatego poszukując partnera na całe życie, wiele kobiet zwraca uwagę na takie cechy jak szarmanckość, uczuciowość, poczucie sprawiedliwości czy obowiązku. Jeśli w parze z dobrze ukształtowanym charakterem idzie atrakcyjny wygląd – jesteśmy zgubione.

Wierna kopia ojca

Często słyszymy, że kobiety podświadomie wybierają na swoich partnerów życiowych mężczyzn, którzy do złudzenia przypominających swoich ojców. Coś w tym jest, bo gdy dostrzegamy w mężczyźnie przejawy opiekuńczości, czułości czy serdeczności, nasze myśli często uciekają w stronę beztroskiego dzieciństwa pełnego ojcowskiej miłości. Takiego faceta niemal automatycznie wyobrażamy sobie w roli ojca naszych dzieci, stateczną głowę rodziny, co w pewnym wieku cenimy bardziej niż spontaniczność czy porywy namiętności.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
W jakich mężczyznach zakochują się kobiety?

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   W jakich mężczyznach zakochują się kobiety?