Banzaj.pl   »   Aktualności   »   WOŚP - złodzieje nie przepuścili wolontariuszom

Aktualności

rss

WOŚP - złodzieje nie przepuścili wolontariuszom

2011.01.10//  D. Pęgiel
W czasie trwania 19. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju miało miejsce 65 incydentów, w większości kradzieży puszek z datkami, ale także rozbojów i oszustw. Policja twierdzi, że mimo tych zdarzeń, było spokojne.

Biorąc pod uwagę tak olbrzymią liczbę osób kwestujących – 120 tysięcy wolontariuszy – liczba incydentów nie jest duża. Odnotowaliśmy jedynie 49 kradzieży, 12 rozbojów, trzy oszustwa i jedno usiłowanie kradzieży. W sumie zatrzymano 42 osoby, w tym 28 nieletnich – oznajmił rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Policja przyznaje, że zdarzały się sytuacje, kiedy sami kwestujący kradli zebrane pieniądze.
WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP

W tym roku akcja WOŚP poświęcona była dzieciom z chorobami nerek i układu moczowego. Zebrano jak na razie ponad 37 mln złotych – trwają jeszcze aukcje internetowe wspierające 19. finał. Na potrzeby nefrologii Orkiestra grała już 11 lat temu.

Natomiast w poprzednim roku uzbierano ponad 42,8 mln zł na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi, a odnotowano 50 incydentów skierowanych przeciwko uczestnikom akcji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: wprost.pl; foto: wosp.org.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
WOŚP - złodzieje nie przepuścili wolontariuszom

Podobne galerie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   WOŚP - złodzieje nie przepuścili wolontariuszom