Banzaj.pl   »   Różności   »   Walizka z zaskakującym zabezpieczeniem przed złodziejami. Pomysł z 1961 roku

Różności

rss

Walizka z zaskakującym zabezpieczeniem przed złodziejami. Pomysł z 1961 roku

2018.04.06//  J. Kruczek
Stare wynalazki potrafią zaskakiwać swoją pomysłowością. Niektóre gadżety wymyślane w połowie minionego stulecia przypominają gadżety wyrwane wprost z filmów o Jamesie Bondzie.
Dziś możecie zobaczyć, jaki pomysł na bezpieczną walizkę znaleźli wynalazcy w 1961 roku. Na filmie ukazującym archiwalne ujęcia można zobaczyć bardzo osobliwą walizkę do transportu pieniędzy. Pozornie zwykła walizka posiada niesamowite zabezpieczenie. Gdy zostanie wyrwana właścicielowi uruchamia się system wystrzeliwujący trzy teleskopowe pręty oraz zaciskający dłoń złodzieja.
Walizka antywłamaniowa
Walizka antywłamaniowa Walizka antywłamaniowa
Walizka antywłamaniowa

Złodziejaszek z tak rozłożona walizką nigdzie nie pobiegnie. Rękę z potrzasku można wyciągnąć dopiero po użyciu klucza. Wynalazek zaiste ciekawy choć dość niebezpieczny. Wystrzeliwujące pręty mogą uszkodzić nie tylko złodzieja. Mimo to po dopracowaniu pomysłu mógłby się okazać całkiem skuteczny. Nawet w czasach skanerów linii papilarnych czy tęczówek przydałby się dobry bat na złodziei.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Walizka z zaskakującym zabezpieczeniem przed złodziejami. Pomysł z 1961 roku

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Walizka z zaskakującym zabezpieczeniem przed złodziejami. Pomysł z 1961 roku