Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wiceszef BOR usłyszał zarzut ws. lotu do Smoleńska

Aktualności

rss

Wiceszef BOR usłyszał zarzut ws. lotu do Smoleńska

2012.02.09//  D. Pęgiel
Wiceszef Biura Ochrony Rządu gen. Paweł Bielawny usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków w czasie m.in. przygotowań do lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska oraz poświadczenia nieprawdy w dokumencie - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.             

Z informacji przekazanych PAP przez rzeczniczkę prokuratury Renatę Mazur wynika, że Bielawny nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Dodała ona, że zarzuty postawiono na podstawie opinii biegłych oraz analizy dokumentacji związanej z pracą Biura Ochrony Rządu.
Jeśli do sądu trafi akt oskarżenia za niedopełnienie obowiązku, to 45-letniem Bielawnemu będzie groziło do trzech lat więzienia. Zarzut ten jest bardzo obszerny i - jak podkreśliła Mazur - mieści się na pięciu strona formatu A4. Dotyczy on m.in. "niewykonania czynności, do których wiceszef BOR był zobligowany przepisami oraz braku nadzoru nad czynnościami ochrony osób" - podała PAP, na którą powołuje się portal Onet.pl. Drugi zarzut, którego szczegółów nie ujawniono, zagrożony jest karą pięciu lat więzienia.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego miesiąca prokuratura przedstawia 20 najważniejszych uchybień BOR, które wpłynęły na obniżenie bezpieczeństwa osób chronionych podczas wizyt w Katyniu premiera Donalda Tuska (7 kwietnia 2010 roku) i prezydenta Lecha Kaczyńskiego (10 kwietnia 2010 roku).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefon

Źródło: onet.pl, PAP; foto: niezalezna.pl, tvp.info


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wiceszef BOR usłyszał zarzut ws. lotu do Smoleńska

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wiceszef BOR usłyszał zarzut ws. lotu do Smoleńska