Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wielka Brytania: Para Polaków skazana za skatowanie 4-latka

Aktualności

rss

Wielka Brytania: Para Polaków skazana za skatowanie 4-latka

2013.08.02//  J. Kruczek
Magdalena Ł. i Mariusz K. zostali skazani przez sąd w Birmingham na dożywocie. Para polskiego pochodzenia została oskarżona o skatowanie 4 letniego synka oskarżonej. Tragedia miała miejsce w marcu 2012 roku w Coventry. Dziś Polacy usłyszeli wyrok.

Sprawa skatowanego chłopczyka odbiła się szerokim echem w brytyjskich mediach. Oskarżeni przez długi czas katowali dziecko, a służby społeczne uchodzące w Wielkiej Brytanii za niemal doskonałe nie zapobiegły tragedii mimo przesłanek mówiących o dziejącej się tragedii.
W trakcie postępowania wyjaśniającego śmierć chłopca ustalono, że ten był nie tylko bity, ale także sadystycznie karany. Nie otrzymywał posiłków i był zamykany w ciemnym i ciasnym pomieszczeniu. Ofiarę często podtapiano i karmiono solą. 4-latek zmarł od poważnych urazów głowy i 19 innych obrażeń ciała. Matka dziecka przez długi czas zwodziła pracowników szkoły i opieki społecznej. Nawet pediatrzy uwierzyli w nieistniejące schorzenia chłopaka.

Magdalena Ł. broniła się obwiniając Mariusza K. Śledczy na podstawie SMSów ustalili, że para działała wspólnie i oboje odpowiedzieli za zabójstwo dziecka.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Idiotów na drogach nie brakuje

Źródło: Rex Features


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wielka Brytania: Para Polaków skazana za skatowanie 4-latka

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

  • Far Cry 5 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie pora przygotować komputery na nadejście...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wielka Brytania: Para Polaków skazana za skatowanie 4-latka