Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz

Aktualności

rss

Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz

2013.02.05//  D. Pęgiel
Tagi: USA Polska CIA
Europejski Trybunał Praw Człowieka postanowił odtajnić zeznania polskich władz w sprawie tajnych więzień. Chodzi o rozpoznanie skargi Abd al-Rahima al-Nasziriego, który miał być przetrzymywany w ośrodku CIA na terenie naszego kraju. Decyzja Trybunału wzbudziła zaskoczenie polskich władz - podała Informacyjna Agencja Radiowa.
Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz Odtajniono...
Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz ...zeznania polskich władz...
Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz ...ws. wiezień CIA

Z informacji przekazanych przez IAR wynika, że odtajnione zostały przede wszystkim wyjaśnienia polskiego rządu w kwestii skarbi al-Nasziriego. Polska prosiła o klauzulę tajności w tej sprawie. Z ujawnionych dokumentów wynika, że rząd nie chciał przekazać wszystkich akt, powołując się na kodeks karny.

Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych Macieja Szpunara decyzja ta budzi zaskoczenie i "ogranicza wolę współpracy z Trybunałem". Dodał, że dokumenty dotyczące tej sprawy związane są z obroną fundamentalnych interesów państwa polskiego.

Inna opinię prezentuje senator Józef Pinior, który zajmuje się sprawą więzień CIA. Według niego wyjaśnienie tej sprawy leży w naszym interesie, a Polska i tak dużo straciła zgadzając się na te bazy. Polityk nie ma wątpliwości, że amerykańskie obiekty znajdowały się na naszym terytorium.

Więzienia CIA miały funkcjonować w Polsce między grudniem 2002 a wrześniem 2003 roku. W materiałach zdobyty jakiś czas przez dziennikarzy "Panoramy" znajdują się również informacje świadczące o  tym, że podczas przesłuchań stosowano tortury.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Maskotka daje czadu na perkusji

Źródło: IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Więzienia CIA w Polsce - odtajniono zeznania polskich władz