Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Włochy: Spór o ciało nazistowskiego zbrodniarza

Aktualności

rss

Włochy: Spór o ciało nazistowskiego zbrodniarza

2013.10.17//  J. Kruczek
Erich Priebke był niemieckim oficerem, który w czasie II Wojny Światowej przyczynił się do mordu włoskich cywili. Za tą zbrodnię został ukarany dożywociem i w miniony piątek zmarł w wieku 100 lat. Od tego czasu zaczął się dramat związany ze zwłokami zbrodniarza.

Początkowo zwłoki miały zostać pochowane w Albano pod Rzymem, ale ceremonia pogrzebowa została przerwana przez zamieszki wywołane pogrzebem. Wojsko musiało zabrać zwłoki na lotnisko wojskowe w Rzymie skąd mają one zostać przetransportowane w miejsce pochówku. Nie wiadomo jednak, gdzie on będzie miał miejsce.
Na pochówek nie zgodziły się władze Rzymu, gdzie Erich Priebke dokonał w 1944 roku masakry 335 osób. Na pogrzeb nie zgadza się również Kościół Katolicki. O przyjęciu zwłok nie chcą też słyszeć władze Henningsdorf, czyli rodzinnego miasta zbrodniarza. Część niemieckiej prasy jest zdania, że obowiązek pochowania zbrodniarza spoczywa na władzach Niemieckich. Erich Priebke powinien spocząć w Niemczech, a jego pogrzeb i nagrobek powinny być lekcją i przestrogą dla ludzi. Prawdopodobnie po ostatnich zamieszkach we Włoszech miejsce pochówku nie zostanie ujawnione.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Włochy: Spór o ciało nazistowskiego zbrodniarza

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Włochy: Spór o ciało nazistowskiego zbrodniarza