Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Włosi wysłali okręty do walki z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym

Aktualności

rss

Włosi wysłali okręty do walki z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym

2013.10.15//  J. Kruczek
Mare Nostrum, taki kryptonim przyjęła operacja mająca na celu powstrzymanie procederu masowego przemycania ludzi z Afryki do Europy. Morze Śródziemne stało się w ostatnim czasie cmentarzyskiem ludzi, którzy szukali lepszego życia w Europie.

Tylko w ostatnich dniach na Morz Śródziemnym zginęło przeszło 400 osób. Rząd Włoch podjął decyzje o wysłaniu okrętów wojennych i patrolowych na szlaki wykorzystywane przez przemytników. Jednostki mają zatrzymywać wszystkie łodzie z imigrantami. Ludziom ma być udzielana pomoc humanitarna, zaś przemytnicy mają być aresztowani. Statki wykorzystywane do przemytu będą konfiskowane i niszczone.
Wśród floty uczestniczącej w operacji Mare Nostrum znajduje się między innymi jednostka szpitalna mogąca udzielić natychmiastowej pomocy rannym. Za przemytem ludzi stoją grupy przestępcze pobierające potężne pieniądze od imigrantów. Włosi zdecydowali się ukrócić ten proceder, a jednocześnie chcą pokazać Europie, że napływ imigrantów z Afryki jest problemem nie tylko krajów znad basenu śródziemnomorskiego. Fala imigrantów jest problemem całej Europy i potrzebne są odpowiednie posunięcia innych państw Unii Europejskiej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Wytrwały drapieżnik znajduje ofiaręWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Włosi wysłali okręty do walki z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Włosi wysłali okręty do walki z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym