Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wojska Kenii weszły do Somalii

Aktualności

rss

Wojska Kenii weszły do Somalii

2011.10.17//  D. Pęgiel
Wojska lądowe Kenii wspierane przez siły powietrzne weszły na terytorium sąsiedniej Somalii w poszukiwaniu bojowników islamskiego ugrupowania Al-Szebab. Władze w Nairobi oskarżają fundamentalistów o porwanie w Kenii europejskich działaczek humanitarnych.
Przeczytaj także: Somalia. Deputowani giną z rąk islamistów » Kenijskie władze oznajmiły, iż mają zamiar ścigać członków związanego z Al-Kaidą ugrupowania, którzy uprowadzili z obozu dla uchodźców Dadaab dwie hiszpańskie pracownice organizacji Lekarze Bez Granic. Kobiety zostały porwane przez uzbrojonych napastników 13 października i wywiezione do Somalii.
Kenijskie wojsko
Kenijskie wojsko Kenijskie wojsko
Kenijskie wojsko

Zdaniem Kenii odpowiedzialność za porwanie ponosi ekstremistyczne ugrupowanie Al-Szebab, które jednak nie przyznało się do tego czynu. Po wkroczeniu wojsk sąsiada na terytorium Somalii bojownicy natychmiast ogłosili, że "Kenia pogwałciła prawa terytorialne Somalii, wkraczając na jej świętą ziemię" i wezwali "wszystkich Somalijczyków, by zjednoczyli się przeciwko żądnemu krwi wrogowi".
Al-Szebab
Al-Szebab Al-Szebab
Al-Szebab

W Somalii panuje chaos od obalenia w 1991 roku prezydenta Mohameda Siada Barre'a. Kraj opanowany został przez milicje islamskie, plemiennych watażków i bandyckie grupy zmaga się z wojną domową. W ostatnich latach walkę z rządem tymczasowym podjęło ugrupowanie Al-Szebab. Pod kontrolą islamistów znajduje się znaczna cześć południa i środkowej części Somalii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Maskotka daje czadu na perkusjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wojska Kenii weszły do Somalii

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wojska Kenii weszły do Somalii