Banzaj.pl » Aktualności » Wojsko Polskie na L4

Aktualności

rss

Wojsko Polskie na L4

Wojsko Polskie na L4
2011.01.17  //  D. Pęgiel
Przed wyjazdem na poligon polskich żołnierzy nagle dopada grypa lub doznają urazów ortopedycznych. Zdarza się, że w domu zostaje co trzeci z nich, gdyż wyjazd na ćwiczenia w terenie po prostu się nie opłaca – informuje Gazeta Wyborcza.

"Przed poligonem poprosiłem o urlop. Nie chcą dać po dobroci, załatwię to po wojskowemu". I przyniósł dowódcy trzytygodniowe zwolnienie lekarskie – relacjonuje Gazecie zachowanie żołnierza lekarz wojskowy w jednostce na północy Polski. O podobnych przypadkach informuje dowódca patrolu saperów w jednej z jednostek: Żołnierz miał wyjechać na rozminowanie. Przyniósł tygodniowe zwolnienie lekarskie. Wyznaczyłem innego. A ten na drugi dzień też już był chory.
Wojsko Polskie na L4 Wojsko Polskie na L4

Wysocy oficerowie przyznają, że zwolnienia lekarskie stały się dla polskiej armii prawdziwą plagą, która dotyczy przede wszystkim szeregowych – maja najcięższe warunki na poligonie. Dowództwo Wojsk Lądowych jest tego samego zdania, twierdząc, że jest to znaczący problem.

O przyczynach takiego stanu rzeczy informują sami żołnierz, chodzi m.in. o pieniądze. Wcześniej wojskowy inkasował blisko 25 zł dodatku za każdą dobę na poligonie. Jednak w poprzednim roku Ministerstwo Obron Narodowej obniżyło tę stawkę do 5 zł. Gdy żołnierz znajdzie się na L4 armia płaci 100% pensji.

MON zamierza zaradzić temu zjawisku robiąc to samo, co planuje MSWiA z policją. Żołnierze i funkcjonariusze dostawaliby zasiłek chorobowy na takich zasadach, jak cywile – 80% pensji, liczony od każdego dnia wolnego.

Źródło: gazeta.pl

Aby napisać komentarz lub zarejestruj.
1
Komentarze do:
Wojsko Polskie na L4
02:35  /  2011.03.01
Komentarze do: Wojsko Polskie na L4
bialy4393 pisze:

NIECH SE KLICH I RESZTA NIEROBÓW UTNIE TE 80 PROCENT ALBO JEDZIE NA DĘBA ZA 5 zł DZIENNIE I NIECH WPIERDALA PUSZKI CO CZASY KOMUNY PAMIETAJĄ

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Acer wprowadzi już niedługo na rynek nowy monitor z zakrzywionym ekranem i technologią Nvidia...

W dziale Motoryzacja

  • Tunerzy często idą w bardzo duże modyfikacje, aby zadowolić klienta i odmienić charakter auta...

W dziale Lifestyle

  • Choć wydaje się, że zapuszczenie brody to czynność banalna i niewymagająca specjalnego...

W dziale Kultura

W dziale Celebrity

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl » Aktualności » Wojsko Polskie na L4