Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wojsko Polskie na L4

Aktualności

rss

Wojsko Polskie na L4

2011.01.17//  D. Pęgiel
Przed wyjazdem na poligon polskich żołnierzy nagle dopada grypa lub doznają urazów ortopedycznych. Zdarza się, że w domu zostaje co trzeci z nich, gdyż wyjazd na ćwiczenia w terenie po prostu się nie opłaca – informuje Gazeta Wyborcza.

"Przed poligonem poprosiłem o urlop. Nie chcą dać po dobroci, załatwię to po wojskowemu". I przyniósł dowódcy trzytygodniowe zwolnienie lekarskie – relacjonuje Gazecie zachowanie żołnierza lekarz wojskowy w jednostce na północy Polski. O podobnych przypadkach informuje dowódca patrolu saperów w jednej z jednostek: Żołnierz miał wyjechać na rozminowanie. Przyniósł tygodniowe zwolnienie lekarskie. Wyznaczyłem innego. A ten na drugi dzień też już był chory.
Wojsko Polskie na L4
Wojsko Polskie na L4 Wojsko Polskie na L4
Wojsko Polskie na L4

Wysocy oficerowie przyznają, że zwolnienia lekarskie stały się dla polskiej armii prawdziwą plagą, która dotyczy przede wszystkim szeregowych – maja najcięższe warunki na poligonie. Dowództwo Wojsk Lądowych jest tego samego zdania, twierdząc, że jest to znaczący problem.

O przyczynach takiego stanu rzeczy informują sami żołnierz, chodzi m.in. o pieniądze. Wcześniej wojskowy inkasował blisko 25 zł dodatku za każdą dobę na poligonie. Jednak w poprzednim roku Ministerstwo Obron Narodowej obniżyło tę stawkę do 5 zł. Gdy żołnierz znajdzie się na L4 armia płaci 100% pensji.

MON zamierza zaradzić temu zjawisku robiąc to samo, co planuje MSWiA z policją. Żołnierze i funkcjonariusze dostawaliby zasiłek chorobowy na takich zasadach, jak cywile – 80% pensji, liczony od każdego dnia wolnego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Pelikan najlepszym kumplem człowieka

Źródło: gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wojsko Polskie na L4
 / 
Komentarze do: Wojsko Polskie na L4
bialy4393 pisze:

NIECH SE KLICH I RESZTA NIEROBÓW UTNIE TE 80 PROCENT ALBO JEDZIE NA DĘBA ZA 5 zł DZIENNIE I NIECH WPIERDALA PUSZKI CO CZASY KOMUNY PAMIETAJĄ

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

  • Dark Souls Remastered oficjalnie zadebiutował na rynku. Dzięki temu gracze, którzy nie mieli...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Phanteks zaprezentował długo oczekiwana obudowę PC Eclipse P350X. Konstrukcja oferuje nowoczesny...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wojsko Polskie na L4