Banzaj.pl   »   Różności   »   Wstęgor Królewski - legenda o wężu morskim

Różności

rss

Wstęgor Królewski - legenda o wężu morskim

2010.04.03//  I. Rupa
W głębinach Zatoki Meksykańskiej po raz pierwszy udało się sfilmować jedną z największych ryb głębinowych w jej naturalnym środowisku. Do tej pory, naukowcy dysponowali jedynie martwymi okazami tego gatunku, które fale wyrzuciły na brzeg.
Dzięki współpracy naukowców z Louisiana State University z przemysłem naftowym, udało się sfilmować jedną z ryb głębinowych – Wstęgowa Królewskiego. Ryba do tej pory, była znana jedynie z martwych okazów, wyrzucanych na brzeg.
Wstęgor Królewski Do tej pory...
Wstęgor Królewski ...Wstęgor był znany jedynie...
Wstęgor Królewski ...z martwych okazów

Regalecus glesne - to jedna z najdłuższych ryb świata, która żyje przeważnie na głębokości od 200 do1000 metrów. Gatunek ten dorasta nawet do 17 metrów długości, a ze względu na niezwykły kształt płetwy grzbietowej, bywa nazywany królem śledziowym.

Promienie jego płetwy grzbietowej tworzą coś na kształt korony, stąd też nazwa „królewski”. Żywy wstęgor został sfilmowany dzięki użyciu zdalnie sterowanych, podwodnych robotów, które wykorzystywane są w programie badawczym „serpent”.
Wstęgor Królewski Wstęgor to jedna...
Wstęgor Królewski ...z najdłuższych...
Wstęgor Królewski ...ryb świata

„Jasny, święcący obiekt był obserwowany przez 5 minut, gdy zrobiliśmy zbliżenie okazało się, że to wstęgor o długości 5 - 10 metrów” – powiedział profesor Mark Benfield.

Według badaczy niezwykły kształt podwodnego stwora i jego długość to właśnie bohater, powstałych w średniowieczu legend o wężu morskim. W 1963 roku przypływ wyrzucił wielkiego Wstęgora na plażę w Kalifornii. Ludzie popadli w panikę, ponieważ widok węża morskiego nie jest dobrą wróżbą.
Wstęgor Królewski Ryba osiąga masę...
Wstęgor Królewski ...nawet do...
Wstęgor Królewski 250 kilogramów

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Gitarowe wersje utworów z serialiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wstęgor Królewski - legenda o wężu morskim

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Wstęgor Królewski - legenda o wężu morskim