Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wypadek helikoptera na Szetlandach - 4 osoby zginęły

Aktualności

rss

Wypadek helikoptera na Szetlandach - 4 osoby zginęły

2013.08.24//  J. Kruczek
Tragicznie zakończył się kurs śmigłowca Eurocopter Super Puma L2 transportującego pracowników platformy wiertniczej. Maszyna runęła do morza niedaleko lotniska w Sumburgh na Szetlandach. W wypadku zginęły cztery osoby.
Do katastrofy doszło wczoraj wieczorem. Śmigłowiec należący do firmy CHC przewoził pracowników z jednej z platform na Morzy Północnym. Niedaleko przed brzegiem maszyna straciła moc i runęła do wody. Według relacji ocalałych pilot nie miał najmniejszych szans na wyciągnięcie śmigłowca z opałów.
Służby naziemne straciły kontakt ze śmigłowcem na chwile przed lądowaniem. Szybka reakcja pozwoliła uratować większość z rozbitków. Ratownicy wydobyli 15 osób z wody, z czego jedna zmarła niedługo po przetransportowaniu na ląd. Jeden pasażer zaginął, a dwa martwe ciała zostały wyłowione z morza. W akcji ratunkowej brały udział dwa śmigłowce oraz łodzie ratunkowe. Do akcji włączył się także prom pasażerski.

Wrak helikoptera podryfował do skalistego wybrzeża. Zostanie on wyłowiony przez specjalną jednostkę, a przyczyny wypadku zbadają inspektorzy brytyjskiej komisji ds. wypadków lotniczych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Kreatywna zemsta na złodziejach paczekWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wypadek helikoptera na Szetlandach - 4 osoby zginęły

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Wypadek helikoptera na Szetlandach - 4 osoby zginęły