High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate - jakie są różnice?

Komputery i konsole

rss

Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate - jakie są różnice?

2021.11.29//  B. Grycan

Miłośnicy konsoli stworzonej przez Microsoft mają wyjątkowo bogate możliwości w obszarze wyboru subskrypcji, która umożliwi rozgrywkę w nasze ulubione gry dzięki jednej miesięcznej opłacie. Na ten moment najpopularniejsze warianty to Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate. Który wariant wybrać? Jakie są różnice między nimi? Sprawdźmy.

 


Podstawowe informacje o Xbox
Czym jest Xbox? To konsola, której prawdziwym miłośnikom elektronicznej rozrywki nie trzeba przedstawiać. Od 2001 roku, kiedy to Microsoft ogłosił premierę pierwszej generacji, miliony graczy ekscytuje się wirtualną rozrywką przed telewizorami czy monitorami. To właśnie od tego momentu rozpoczęła się największa w historii elektroniki rywalizacja - pomiędzy Xbox a konkurencyjnym dzieckiem Sony - PlayStation.
W 2020 roku mieliśmy okazję zobaczyć już 8 generację Xbox, tym razem wydaną w dwóch wariantach - Xbox Series X oraz Xbox Series S, która pod względem cenowym jest znacznie atrakcyjniejsza, jednak posiada nieco słabsze parametry i nie jest wyposażona w fizyczny napęd. Na przestrzeni tych 20 lat konsola Xbox stała się integralną częścią milionów rodzin. To za pośrednictwem tej konsoli możemy odtwarzać multimedia, korzystać z dziesiątków aplikacji czy, co dla wielu z nas najważniejsze, uruchamiać najlepsze gry. To z kolei jest możliwe dzięki abonamentom, które oferuje nam Microsoft. Sprawdźmy, czym różni się abonament Xbox Game Pass od Game Pass Ultimate.

Co to jest Xbox Game Pass
Zaczniemy od najpopularniejszego wariantu subskrypcji dostępnej dla miłośników konsoli Microsoft. Mowa tu oczywiście o legendarnym Xbox Game Pass. To subskrypcja, w ramach której gracz uzyskuje stały dostęp do ponad setki gier, których nie musimy kupować na własność. To coś w rodzaju Netflixa dla maniaków konsoli. Wykupujemy abonament, miesięcznie regulujemy opłatę i w zależności od naszego humoru, chęci i wolnego czasu decydujemy się na zagranie w tę czy inną grę.

Microsoft sukcesywnie poszerza bibliotekę darmowych gier o nowe pozycje, co pozwala nam każdego miesiąca trafić na nowe, atrakcyjne produkcje AAA. Warto przy tym wspomnieć, że Xbox Game Pass to abonament, który możemy wykupić zarówno na konsolę Xbox, jak i na komputer stacjonarny.

Ile kosztuje abonament Xbox Game Pass? Standardowa cena to 40 złotych miesięcznie, jednak promocje na Game Pass zdarzają się bardzo często.

Co to jest Game Pass Ultimate
Drugim, najczęściej wybieranym wariantem subskrypcji Game Pass jest Game Pass Ultimate - najbogatsza wersja abonamentu, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania graczy, chcących mieć dostęp do wszystkich najważniejszych premier. Co oferuje nam Game Pass Ultimate?

Oprócz zawartości ze standardowego Xbox Game Pass subskrybenci mogą korzystać z darmowej biblioteki gier zarówno na PC, jak i konsolach. W przypadku standardowego abonamentu to gracz musi wybrać, jakiej platformy dotyczy usługa. W wariancie Ultimate zyskujemy całkowity dostęp do gier na obu platformach. To jednak nie wszystko, co oferuje nam Game Pass Ultimate.

Subskrybenci otrzymują także dostęp do Xbox Live Gold - usługę, która umożliwia rozgrywanie swoich ulubionych tytułów w trybie wieloosobowym. Poza tym udogodnieniem Xbox Live Gold daje nam również dostęp do dwóch darmowych nowych miesięcznych gier, które po dodaniu do biblioteki zostają tam już na zawsze. Kolejnym udogodnieniem dla subskrybentów Game Pass Ultimate jest dostęp do katalogu EA Play - biblioteki gier wydanych i oferowanych przez Electronic Arts. To za pośrednictwem tej usługi będziemy mogli za darmo zagrać w najnowsze edycje Fify, NBA, NHL czy Battlefield.

Który abonament wybrać?
Który wariant będzie dla nas najlepszy? W ramach standardowego Xbox Game Pass otrzymujemy dostęp do bardzo obszernej, na bieżąco aktualizowanej biblioteki gier. To od nas zależy, która platforma (PC czy Xbox) zyska dostęp do tych tytułów. Za cenę 40 złotych miesięcznie to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli jesteśmy fanami gier i korzystamy jedynie z jednej konsoli w trybie single player.

Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami gry wieloosobowej, uwielbiamy gry sportowe ze stajni EA, a swój wolny czas spędzamy zarówno na PC, jak i Xbox, warto postawić na Game Pass Ultimate, który wprawdzie jest droższy (standardowa cena to 54.99 za miesiąc), jednak daje nam prawdziwe bogactwo gier i dodatkowych usług.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate - jakie są różnice?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate - jakie są różnice?