Sport   »   Piłka nożna   »   Za co Polacy kochają piłkę nożną?

Piłka nożna

rss

Za co Polacy kochają piłkę nożną?

2021.10.07//  B. Grycan

Piłka nożna jest prawdopodobnie najpopularniejszą dyscypliną sportu w Polsce. Uwielbiamy oglądać zmagania zarówno naszej reprezentacji, jak i ulubionych klubowych piłkarzy. Za co tak naprawdę kochamy futbol i dlaczego przyciąga przed telewizory miliony fanów? Podpowiadamy.


Piłka nożna to sport zespołowy

Piłka nożna to sport zespołowy – dotyczy to zarówno zawodników na boisku, jak i widzów przed telewizorami i na stadionie. Sama piłka nożna nie jest nawet w połowie tak zabawna, jak z grupą przyjaciół lub kilkoma innymi fanami w pubie. Niezależnie od tego, czy są to mistrzostwa świata, Liga Mistrzów, liga okręgowa, czy po prostu hobbystyczne granie w piłkę nożną: piłka nożna jest zawsze wspaniałym powodem, aby spotykać się z przyjaciółmi i oglądać razem lub grać samemu. Chociaż w dzisiejszych czasach możemy oglądać mecze w zaciszu własnego domu, to mimo wszystko piłka przyciąga fanów do barów i publicznego oglądania w towarzystwie — to jest dokładnie to, co pokazuje niesamowitego ducha społeczności tego sportu.

Piłka nożna to cała gama emocji 

Kolejny ważny czynnika, który sprawia, że piłka nożna jest tak wyjątkowa: to sport pełen wielkich emocji. Gdzie jeszcze w życiu widzimy mężczyzn ze łzami spływającymi po policzkach, poklepujących się po ramieniu, by się pocieszyć, a nawet przytulających się nawzajem? Na stadionie lub podczas wspólnego oglądania telewizji jest to nie tylko dozwolone, ale i powszechne, aby mężczyźni okazywali swoje uczucia bez żadnych zahamowań. Jest drżenie, besztanie i płacz, krzyki, śpiewy i wiwaty. Nikt tu nie kwestionuje męskości płaczącego fana, nikt nie narzeka na głośne ryki i donośne śpiewy. To dobrze, ponieważ gdy oglądamy piłkę nożną, obowiązują tu inne zasady.

Piłka nożna jednoczy ludzi 

Piłka nożna to nie tylko sport społecznościowy, ale łączy on ludzi z całego świata, z różnych środowisk i kultur. Nawet jeśli spotkamy fana po drugiej stronie globu, łączy nas jedno: pasja do sportu. Ponad granicami klubowymi i narodowymi, na wszystkich kontynentach świata, kibicuje się na meczach, gdy na boisku jest własny klub lub drużyna narodowa. Kibicowanie tej samej drużynie tworzy jednostkę, w której różnice nie istnieją. Kiedy drużyny grają, wszyscy kibice są w tej samej łodzi przez co najmniej 90 minut. Ludzie drżą i boją się razem, a w najlepszym razie razem dopingują. Kibice wspólnie cierpią i świętują, niezależnie od wieku i narodowości. Pamiętajmy jednak o wzajemnym szacunku do każdego z kibiców – również naszej przeciwnej drużyny piłkarskiej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Za co Polacy kochają piłkę nożną?

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Za co Polacy kochają piłkę nożną?