Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zabytkowy myśliwiec P-51 Mustang spadł do Zatoki Galveston

Aktualności

rss

Zabytkowy myśliwiec P-51 Mustang spadł do Zatoki Galveston

2013.10.24//  J. Kruczek
P-51 Mustang to jeden z najsłynniejszych myśliwców czasów II Wojny Światowej. Maszyny te stoją w muzeach oraz są używane do rekonstrukcji historycznych i lotów turystycznych. W USA jedna z maszyn runęła do Zatoki Galveston zabijając pilota i turystę.

Myśliwiec został wyprodukowany w 1944 roku, a po II Wojnie Światowej służył w siłach powietrznych Salwadoru. Tam przebudowano kabinę na dwuosobową, co pozwoliło na maszynie szkolić lotników. Samolot trafił w ręce muzeum lotniczego w Galveston, gdzie latał w roli atrakcji turystycznej.
P-51 Mustang
P-51 Mustang P-51 Mustang
P-51 Mustang

Według świadków maszyna runęła do zatoki nagle bez wcześniejszych oznak problemów. Także pilot nie zgłaszał awarii. Przyczyny tragedii zbada specjalny zespół Zarządu Bezpieczeństwa Transportu. Na pokładzie myśliwca zginął 51-letni pilot oraz 66-letni turysta z Wielkiej Brytanii. Brytyjczyk był w USA na wycieczce wraz z żoną z okazji 41 rocznicy ślubu. Mężczyzna skorzystał z lotu historycznym myśliwcem, który kosztował 1995 dolarów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zabytkowy myśliwiec P-51 Mustang spadł do Zatoki Galveston

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zabytkowy myśliwiec P-51 Mustang spadł do Zatoki Galveston