Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zamach w Wołgogradzie. Kobieta wysadziła się w autobusie

Aktualności

rss

Zamach w Wołgogradzie. Kobieta wysadziła się w autobusie

2013.10.21//  J. Kruczek
Tagi: Rosja Zamach
W Wołgogradzie kobieta dokonała samobójczego zamachu na autobus komunikacji miejskiej. Szahidka wykorzystała do zamachu pas obwieszony ładunkami wybuchowymi. Detonacji dokonała, gdy autobus podjeżdżał do przystanku autobusowego.
W efekcie zamachu zginęło sześć osób, a kolejne 27 zostało rannych. W autobusie znajdowało się 40 osób. Teraz władze najciężej rannych przewożą do specjalistycznych szpitali w Moskwie, gdzie zostaną objęci najlepsza opieką. Początkowe doniesienia mówiły o wybuchu butli z gazem służącej do napędu autobusu. Służby bezpieczeństwa szybko jednak odnalazły ślady wskazujące na zamach.
Wołgograd coraz częściej staje się celem ataków grup terrorystycznych, które próbują odłączyć republiki kaukaskie od Rosji. Islamiści chcą stworzyć islamski emirat na Kaukazie, a Rosja stara się powstrzymać ekstremistów. W efekcie na pograniczu dochodzi do licznych zamachów i starć z rebeliantami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Idiotów na drogach nie brakujeWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zamach w Wołgogradzie. Kobieta wysadziła się w autobusie

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

  • Far Cry 5 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie pora przygotować komputery na nadejście...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zamach w Wołgogradzie. Kobieta wysadziła się w autobusie