Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zaskakujące odkrycie studenta po 15 miesiącach noszenia tych samych spodni

Aktualności

rss

Zaskakujące odkrycie studenta po 15 miesiącach noszenia tych samych spodni

2011.01.21//  D. Pęgiel
Josh Le, student Uniwersytetu Alberty (University of Alberta) w kanadyjskim Edmonton, w ramach naukowego eksperymentu postanowił nie prać dżinsów przez 15 miesięcy. W okresie od wrzesień 2009 po grudzień 2010 roku Le wkładał te same spodnie rurki chcąc sprawdzić, jak mocno zbrudzi się surowy dżins.

Ponadto młody naukowiec przyznał, iż ciekawy był stopnia, do jakiego uda mu się spersonalizować spodnie, czyli zobaczyć jak bardzo dostosują się one do kształtu jego ciała. Po 15 miesiącach eksperymentu z dżinsów pobrano wymaz. Następnie Le uprał rurki i nosił je przez dwa tygodnie, po czym znowu pobrano z nich wymaz. Okazało się, że po obu okresach użytkowania liczba bakterii była bardzo podobna.
Dżinsy
Dżinsy Kanadyjski student nie prał dżinsów przez 15 miesięcy
Dżinsy

Znaleziono 5 rodzajów bakterii skórnych, głównie w okolicach krocza, gdzie na centymetrze kwadratowym występowało od 8500 do 10000 jednostek bakterii. Prof. Rachel McQueen, opiekunka naukowa studenta, zaznaczyła, że jej podopiecznemu nic nie zagrażało, bowiem nie cierpiał na żadną chorobę skórną, a także nie odniósł żadnych skaleczeń.

Kanadyjczyk przyznał, że po kilku miesiącach dżinsy zaczęły nieprzyjemnie pachnieć. Pomysłowy student poradził sobie jednak ze smrodem umieszczając spodnie w lodówce po uprzednim zapakowaniu ich w kilka reklamówek.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: kopalniawiedzy.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zaskakujące odkrycie studenta po 15 miesiącach noszenia tych samych spodni

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zaskakujące odkrycie studenta po 15 miesiącach noszenia tych samych spodni