Banzaj.pl   »   Różności   »   Życie legionisty Imperium Rzymskiego. Ciekawa lekcja historii w animacji

Różności

rss

Życie legionisty Imperium Rzymskiego. Ciekawa lekcja historii w animacji

2018.03.30//  J. Kruczek
Imperium Rzymskie władało w starożytności większą częścią znanego ludziom świata. Sukcesy i lata świetności przypisuje się władcom i politykom. Jednak sukces nie byłby możliwy, gdyby nie żołnierze walczący we wszystkich opisywanych w pieśniach bitwach.
Życie rzymskiego żołnierza nie było usłane różami. Wojownicy Ci większość czasu spędzali taszcząc na sobie ciężkie wyposażenie. W sieci znalazła się ciekawa animacja pokazująca życie przeciętnego żołnierza rzymskiego. Autor bardzo ładnie przedstawił, jak wyglądała struktura wojskowa oraz z jakimi problemami musiał się zmagać zwykły żołnierz.
Legioniści
Legioniści Legioniści
Legioniści

Rzymscy wojownicy ciągle znajdowali się w podróży. Tylko to mogło pozwolić na zabezpieczenie granic rosnącego imperium. Dotarcie do miejsc bitw oznaczało w większości już spore wyczerpanie wojsk. Mimo to żołnierze musieli jeszcze mieć siłę do walki. Zaciąg do wojska oznaczał pieniądze, ale z pewnością nie był to łatwy sposób na życie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Życie legionisty Imperium Rzymskiego. Ciekawa lekcja historii w animacji

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Życie legionisty Imperium Rzymskiego. Ciekawa lekcja historii w animacji