Banzaj.pl   »   Różności   »   Najlepsze wybuchy w historii kina

Różności

rss

Najlepsze wybuchy w historii kina

2009.06.12//  Rafał Bednarz
Alfred Hitchcock mawiał, że dobry film powinien rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma już tylko rosnąć. Co prawda w filmach ostatnio mało trzęsień ziemi, ale z powodzeniem zastępują je eksplozje. Mamy dla Was subiektywny ranking tych najlepszych.

10. Batman: The Dark Knight - szalony Joker z najnowszej części przygód Batmana pokazuje co myśli o służbie zdrowia.
9. Swordfish - film warto było zobaczyć z dwóch powodów. Pierwszym była prezentująca swe wdzięki Halle Berry. Drugim, wbijająca w fotel scena eksplozji przed bankiem. Resztę filmu można wyciąć.

8. Die Hard 2 - podejrzewamy, że gdyby w tym zestawieniu zabrakło filmu z Johnem McClanem to wpadłby on do naszej redakcji i zrobił jesień średniowiecza. Przed Wami scena, którą warto sobie odtworzyć w mroźną zimową noc - na pewno Was rozgrzeje.

7. Armageddon
- ponownie Bruce Willis - tym razem ratujący Ziemię. Ponownie lądowanie - tym razem meteorytu w centrum miasta. Zwróćcie uwagę na budowanie napięcia przed spotkaniem na szczycie - brakuje tylko powiewającej amerykańskiej flagi.

6. Stealth - ach te amerykańskie zabawki. W jednym jesteśmy zgodni - demolka z filmu Stealth jest lepsza, niż niejedna rozróba na wiejskim weselu. Szkoda tylko, że w tle nie leci Biały Miś.

5. Final Destination
- nie uciekniemy przeznaczeniu i musimy pokazać Wam krótki lot samolotem pasażerskim. Kilka osób postanowiło nie skorzystać z oferty linii lotniczych co i tak nie wyszło im na dobre... Skupmy się jednak na epizodzie lotniczym.

4. Terminator 2
- jedno jest pewne, Sarah Connor miała całkiem niezłą wyobraźnię. Wybuch nuklearny z jej snu pozwolił zająć Terminatorowi 2 czwarte miejsce w naszym rankingu.

3. Matrix
- niebieska czy czerwona pigułka? Odpowiedź na to pytanie da konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. A w między czasie zobaczcie kilka ćwiczeń gimnastycznych na dachu budynku, zwieńczonych efektownym (choć krótkim) lotem śmigłowcem.

2. Indiana Jones And The Temple Of The Crystal Skull
- każdy może być jak Indiana Jones. Wystarczy w sytuacji kryzysowej być w pobliżu lodówki. Aby finał był szczęśliwy, musi to być amerykańska lodówka - wyściełana miękkimi poduszkami, niczym pokój w zakładzie dla obłąkanych - jesteśmy pewni, że autor scenariusza do tego filmu trafił tam na obserwację.

1. Dr. Strangelove
- mamy zwycięzcę naszego rankingu. Chyba trudno o bardziej wybuchową sekwencję w dziejach kina. Jest ona równie długa jak pełny tytuł filmu - "Dr. Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę"

Po takiej sekwencji chyba nie macie żadnych wątpliwości, że to już koniec naszego zestawienia. Musimy już kończyć. W okolicy właśnie ogłoszono alarm bombowy...
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najlepsze wybuchy w historii kina

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Najlepsze wybuchy w historii kina