Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Afganistan: Polski żołnierz zginął od wybuchu miny-pułapki

Aktualności

rss

Afganistan: Polski żołnierz zginął od wybuchu miny-pułapki

2013.08.24//  J. Kruczek
Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie poniósł kolejna stratę. W trakcie akcji antyterrorystycznej zginął chorąży Mirosław Łucki, a dwaj inni żołnierze zostali ranni.

Polak zginął podczas operacji w prowincji Ghazni, gdzie nasi żołnierze zabezpieczali akcję likwidacji składu amunicji wykorzystywanego przez terrorystów. Podczas operacji doszło do eksplozji miny-pułapki. Pole rażenia sięgnęło nie tylko polskich żołnierzy ale także kilku afgańskich policjantów.
Afganistan
Afganistan Afganistan
Afganistan

Ranni zostali natychmiast przekazani w opiekę służb medycznych. Helikopterami zostali przewiezieni do polskiego szpitala, ale chorążemu Łuckiemu nie udało się uratować życia. Stan pozostałych żołnierzy jest stabilny i nie ma zagrożenia życia. Mirosław Łucki miał 38 lat i służył w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Żołnierz był żonaty i osierocił syna. W trakcie służby trwającej od 1997 roku kilkukrotnie brał udział w akcjach zagranicznych. Zmarły żołnierz jest 41 ofiarą śmiertelna misji w Afganistanie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Afganistan: Polski żołnierz zginął od wybuchu miny-pułapki

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Afganistan: Polski żołnierz zginął od wybuchu miny-pułapki