Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anders Breivik nie zgadza się z psychiatrami

Aktualności

rss

Anders Breivik nie zgadza się z psychiatrami

2011.12.04//  D. Pęgiel
Anders Behring Breivik, autor ataków w Oslo i na wyspie Utoya, kwestionuje raport psychiatrów. Przypomnijmy, że lekarze uznali go za niepoczytalnego. O stanowisku oskarżonego poinformował jeden z jego adwokatów, Odd Ivar Groen, w rozmowie z norweską gazetą "Verdens Gang" – czytamy na stronie internetowej "The Vancouver Sun".
Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik

Obrońca Breivika oznajmił, że wraz z klientem obejrzał znaczną część raportu, który przedstawia rozmowę z lekarzami. Zdaniem oskarżonego dokument zawiera błędy i kłamstwa, a jego wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu. Adwokat zaznaczył, że Breivik nie podziela oceny psychiatrów, którzy utrzymują, iż jest on chory psychicznie. Według niego nie znają oni wystarczająco ideologii politycznych.
Przeczytaj także: Anders Breivik uznany za niepoczytalnego » We wtorek psychiatrzy wskazani przez sąd uznali zamachowca, który zabił 77 osób, za niepoczytalnego. Lekarze przeprowadzili z nim w sumie 36 godzin rozmów, ponadto spotkali się z jego matką i przestudiowali nagrania z policyjnych przesłuchań.
O tym, czy Breivik odpowie za swoje czyny zdecyduje jednak sąd. Jego proces ruszy 16 kwietnia 2012 roku. W przypadku uznania za niepoczytalnego zamachowiec nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Czekać go będzie jedynie przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: vancouversun.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Anders Breivik nie zgadza się z psychiatrami

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anders Breivik nie zgadza się z psychiatrami