Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anglia: strażnicy znowu zaatakowani w więzieniu

Aktualności

rss

Anglia: strażnicy znowu zaatakowani w więzieniu

2011.01.11//  D. Pęgiel
W zakładzie karnym Littlehey w pobliżu Huntingdon w Cambridgeshire (wschodnia Anglia) w wyniku poniedziałkowych starć z udziałem prawie 60 młodocianych przestępców rannych zostało dwoje funkcjonariuszy – poinformowała telewizja Sky. To drugi taki przypadek w Anglii od początku roku.

Po bliżej nieokreślonym incydencie z pracownikami zakładu część więźniów odmówiła powrotu do cel. Doszło do spięć, podczas których funkcjonariuszka służby więziennej została powalona na ziemię i straciła przytomność, a jej kolegę potraktowano gorącą wodą z cukrem. Oboje trafili do więziennego szpitala.
Więzienie
Więzienie Strażnicy znowu zostali zaatakowani w angielskim więzieniu
Więzienie

Po kilku godzinach w więzieniu pojawiły się oddziały szturmowe policji. Rzecznik służby więziennej przyznał, że w ten sposób udało się odseparować nieposłusznych skazanych, by nie przemieszczali się po całym zakładzie karnym. Stwierdził także, że od jakiegoś czasu panowała tam zła atmosfera i miały miejsce awantury.

Więźniowie podżegali się nawzajem do rękoczynów wobec strażników. W jednego z funkcjonariuszy rzucono telewizorem, demolowane były okna, drzwi, stoły i krzesła. Zdaniem organizacji reprezentującej pracowników więzienia, w ten sposób skazani chcą przejąć kontrolę nad zakładem.

Na początku tego roku do podobnego zdarzenia doszło w więzieniu Ford w hrabstwie Sussex. Więźniowie wszczęli bunt po tym, jak strażnicy próbowali skonfiskować im alkohol. Spłonęło kilka budynków, a porządek przywrócił dopiero szturm policji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Blondynka kontra zamarznięte jezioro

Źródło: wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Anglia: strażnicy znowu zaatakowani w więzieniu

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Milenium Zakłady Bukmacherskie to jeden z legalnych bukmacherów, a więc takich, którzy otrzymali...

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anglia: strażnicy znowu zaatakowani w więzieniu