Lifestyle   »   Moda i styl   »   Champion - mistrzowska marka

Moda i styl

rss

Champion - mistrzowska marka

2021.09.30//  P. Potocki

Champion jest marką, która w 2019 roku obchodziła stulecie swojego istnienia. Kto by pomyślał, że klasyczny pomysł na biznes dwójki braci osiągnie tak spektakularny sukces. Przez cały czas swojej działalności założyciele marki ubierali zarówno sportowców, jak i żołnierzy oraz celebrytów. Czym zasłynęła jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziś firm odzieżowych na świecie?


Pionierzy bluz z kapturem i technologia odwróconego splotu


Twórcą popularnych „hoodie” jest właśnie Champion! Wzór bluzy z kapturem powstał w latach 30. ubiegłego wieku, jednak zanim odzież zdobyła popularność, minęło kolejne 40 lat. Dziś trudno wyobrazić sobie sportowy look bez dopełnienia w postaci stylowej bluzy z kapturem. To dzięki braciom Feinbloom, założycielom marki, można obecnie cieszyć się komfortowym ciuchem w stylu casual.
To nie jedyna innowacja w historii marki. Bracia jako sportowi amatorzy, stawiali przede wszystkim na odzież, która nie odkształca się i nie ulega zniszczeniom. Twórcy szczegółowo dopracowywali wszystkie detale, by wypuścić na rynek odzież wysokiej jakości. Samodzielnie produkowali tkaniny i szyli z nich ciuchy, by były trwałe i odporne na zniszczenia. Przełomem okazało się wprowadzenie technologii odwróconego splotu (z ang. reverse weave), dzięki któremu tkaniny nie kurczyły się podczas prania i nie rozciągały się w trakcie użytkowania. Było to skuteczne posunięcie, które zapewniło marce milionowe zyski ze sprzedaży swoich kolekcji.

Odzież do zadań specjalnych


Bracia Feinbloom od samego początku traktowali swój niewielki, rodzinny biznes bardzo poważnie. Każdy detal w odzieży był dokładnie przemyślany, nie wspominając o dbałości o najwyższą jakość tkanin. Nie było tu miejsca na pomyłki. Zwróciło to uwagę drużyny uniwersyteckiej Michigan Wolverines, dla której marka przez długi czas szyła odzież sportową. Na początku XX wieku trudno wybić się z pomysłem na biznes, jednak braciom, dzięki innowacyjności i podejściu do pracy, udało się osiągnąć sukces już na samym początku.

Ciągłe użytkowanie stroju wymaga czyszczenia i konserwacji. Każdy z tych procesów osłabia strukturę tkaniny i wreszcie uniemożliwia dalsze użytkowanie ciuchów. Twórcy marki Champion zapobiegali takim sytuacjom od samego początku. Wprowadzenie technologii odwróconego splotu spowodowało, że ofertą firmy zainteresowała się również armia amerykańska, zamawiając odzież treningową do codziennego użytku w zróżnicowanych warunkach.

Sukces, który trwa do dziś


Pasmo sukcesów marki nie ustawało. Po współpracy z amerykańskim wojskiem i drużyną z Michigan przyszedł czas na kolaborację z NBA. Tutaj twórcy również osiągnęli przełom, wprowadzając do sprzedaży koszulki wykonane z nylonowej tkaniny siateczkowej. Sam Michael Jordan dumnie prezentował strój do gry w kosza, wykonany przez braci Feinbloom. Twórcy marki nawiązali wieloletni kontrakt na wyłączność dla 27 zawodowych drużyn NBA. Decyzje biznesowe do dziś utrzymują markę na wysokiej pozycji wśród popularnych firm produkujących odzież sportową.

Partnerem materiału jest Eastend - Champion odzież męska.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Champion - mistrzowska marka
 / 
Komentarze do: Champion - mistrzowska marka
Carlo pisze:

Mam kilka ubrań Championa i muszę przyznać, że dobra jakość. Najlepiej widzę to po spodniach dresowych - kilka marek, podobne użytkowanie i czas i Champion najlepiej się trzyma.

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Champion - mistrzowska marka