Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Czy farbowanie włosów na blond wymaga użycia rozjaśniacza?

Kosmetyki

rss

Czy farbowanie włosów na blond wymaga użycia rozjaśniacza?

2022.03.02//  P. Potocki

W jaki sposób najszybciej odmienić swój wygląd i nadać mu świeżości? Poprzez koloryzację! Farbowanie włosów to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdego roku ogromna liczba kobiet decyduje się na zmianę swojego dotychczasowego koloru włosów, a powody podjęcia takiej decyzji mogą być naprawdę różne, tak jak i odcienie, na jakie się decydują. Mimo to kolorem włosów, który pomimo zmieniających się trendów cieszy się niesłabnącą popularnością, jest blond. Co warto wiedzieć o farbowaniu na ten kolor? Czy niezbędne jest użycie rozjaśniacza? Sprawdź!

 

 
Farbowanie włosów na blond a rozjaśniacz
Blond to modny i jednocześnie bardzo elegancki kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Niezwykle szeroka gama odcieni sprawia, że tak naprawdę każdy typ urody znajdzie odpowiedni dla siebie. Farbowanie włosów na blond to świetny sposób na to, aby diametralnie odmienić swój wygląd, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczkami naturalnie ciemnych włosów. Na czym jednak będzie polegał sam proces koloryzacji?
 
Jeśli jesteśmy posiadaczkami ciemnych włosów lub od lat farbujemy je na ciemne odcienie brązu, użycie rozjaśniacza będzie koniecznością, jeśli chcemy cieszyć się jednolitym i przede wszystkim widocznym kolorem. Dlaczego? Farba do włosów pozwala na rozjaśnienie pasm o maksymalnie 5 tonów. Dlatego też, jeśli nasze włosy są bardzo ciemne, po nałożeniu na nie farby w odcieniu blondu efekt może nie być w ogóle widoczny, a my możemy przypadkiem przesuszyć i niepotrzebnie osłabić swoje włosy. Oprócz tego warto mieć na uwadze, że czasami po jednorazowym rozjaśnianiu zabieg trzeba będzie powtórzyć. Dlatego też, jeśli nie mamy doświadczenia, warto oddać się w ręce profesjonalisty. 
 
Farbowanie włosów – o czym warto pamiętać?

Jeśli jednak jesteśmy posiadaczkami jasnego brązu lub ciemnego blondu, użycie rozjaśniacza będzie nam niepotrzebne i wystarczy sam produkt do koloryzacji. Co więcej, aby móc cieszyć się nowym odcieniem włosów, nie musimy udawać się do fryzjera, a koloryzację możemy przeprowadzić samodzielnie w swoim domu. Oczywiście, aby cały proces zakończył się sukcesem, powinniśmy pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z instrukcją, przestrzeganiu czasu, przez jaki mieszanka powinna znajdować się na włosach, a także przygotowaniu odpowiednich akcesoriów, które będą nam niezbędne. Nie można również zapominać o przeprowadzeniu próby uczuleniowej, zanim zdecydujemy się na koloryzację.
 
Farby do włosów bez amoniaku – czy to dobry wybór?

Kiedyś jedynym rozwiązaniem, jakie oferowały nam produkty do koloryzacji, były farby zawierające amoniak. Niestety koloryzacja takimi produktami nie należała do najprzyjemniejszych, głównie ze względu na dość ostry i nieprzyjemny zapach. Obecnie na rynku możemy skorzystać z alternatywy, jaką są farby do włosów bez amoniaku. To idealny wybór dla tych osób, które posiadają bardzo wrażliwą skórę głowy i obawiają się wystąpienia podrażnień, a także tych, które nie lubią zapachu amoniaku. Warto pamiętać, że farby do włosów bez amoniaku również gwarantują trwały i nasycony efekt koloryzacji. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: Artykuł sponsorowany


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy farbowanie włosów na blond wymaga użycia rozjaśniacza?

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Czy farbowanie włosów na blond wymaga użycia rozjaśniacza?