Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego

Aktualności

rss

Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego

2011.07.15//  D. Pęgiel
Dziś nieformalny Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego. Inicjatywa ta wyszła od internautów, a pomysł wyłączenia "komórki" na 24 godziny został rozpowszechniony w sieci za pomocą tzw. łańcuszków szczęścia. W naszym kraju pojawił się w 2003 roku i miał podłoże ekonomiczne. Wówczas na forach internetowych wzywano do powstrzymania się w dniu 15 lipca od rozmów i wysyłania SMS, by w ten sposób dać sygnał operatorom, że Polacy nie zgadzają się na droższe stawki niż w Europie Zachodniej.
Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu
Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego
Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu

Część obchodzących Światowy Dzień Bez Telefonu powołuje się również na aspekty zdrowotne. W bieżącym roku liczba używanych komórek wzrośnie do sześciu miliardów, a wraz z rozwojem telefonii mobilnej na sile przybiera dyskusja, czy mogą być one groźne dla zdrowia. Ustalenia naukowców w tej kwestii nie są jednoznaczne.

W ubiegłym roku pojawiło się największe jak dotąd badanie "Interphone", które przeprowadzono w latach 2001-2004 w 13 krajach, na grupie osób w wieku 30-59 lat, z których część zachorowała na guza mózgu. Z tych obserwacji wynika, że telefony komórkowe są szkodliwe. Badania nie są jednak w pełni wiarygodne.

Wykazano w nich, że osoby często posługujące się "komórkami" (co najmniej pół godziny dziennie przez 10 lat), o 40% są bardziej narażone na glejaki, wyjątkowo niebezpieczne guzy mózgu. Jednocześnie w tych samych badaniach stwierdzono, że telefony komórkowe mogą zmniejszyć ryzyko glejaka oraz oponiaka, łagodnego nowotworu ośrodkowego układu nerwowego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: tvp.info


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Dziś Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego