Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Farbowanie włosów w domu - 3 najważniejsze zasady

Kosmetyki

rss

Farbowanie włosów w domu - 3 najważniejsze zasady

2023.03.28//  P. Potocki
Farbowanie włosów w domu to wygodna alternatywa dla wizyty w salonie fryzjerskim. Kupując dobrej jakości farbę, z łatwością przeprowadzisz udaną koloryzację. A jak się do tego przygotować, aby otrzymać pożądany efekt? Sprawdź 3 najważniejsze zasady!

Odpowiednie przygotowanie do farbowania

Farbowanie włosów w domowym zaciszu nie jest trudne, dlatego wiele kobiet korzysta z tego sposobu, aby szybko i sprawnie zmienić swój wygląd. Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie nakładania farby, to musisz do takiej czynności odpowiednio się przygotować. Co będzie Ci potrzebne? Podstawowy zestaw powinien zawierać:
  • dwa opakowania wybranej farby
  • miskę do mieszania farby i pędzelek
  • czepek termiczny
  • klipsy do włosów
  • rękawiczki ochronne
  • pelerynę
  • zegarek z minutnikiem

Dwa opakowania farby będą niezbędne, jeśli Twoje włosy sięgają za łopatki lub są wyjątkowo gęste. Wówczas bez problemu uzyskasz pożądaną ilość produktu i równomiernie rozprowadzisz go na całej powierzchni włosów. Do nakładania farby warto użyć dobrej jakości pędzelka, dzięki któremu sprawnie dotrzesz do każdego kosmyka. Jednocześnie musisz też prawidłowo zabezpieczyć swoje ręce i ubrania przed kontaktem z farbą, co łatwo osiągniesz, stosując rękawiczki ochronne i dopasowaną pelerynę.

Znajdź bezpieczne miejsce do farbowania włosów


Podczas farbowania włosów możesz poplamić dywan, meble lub inne elementy wyposażenia. Nawet jeśli masz dużą wprawę w nakładaniu preparatu, to możesz przypadkowo wylać produkt na podłogę lub ubrudzić ścianę. Dlatego farbowanie włosów warto wykonywać w łazience lub kuchni, a najlepiej robić to przed dużym lustrem. Resztki farby z łatwością usuniesz z kafelek, a kolor w żaden sposób nie naruszy ich struktury. Natomiast lustro i odpowiednie oświetlenie pomogą Ci w optymalnym nałożeniu farby na powierzchnię włosów. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu użyj dodatkowego lusterka, dzięki któremu dokładnie obejrzysz tył głowy i sprawdzisz, czy właściwie rozprowadziłaś kolor. Dobrym pomysłem będzie również otworzenie okna, aby w trakcie farbowania zapewnić sobie dopływ świeżego powietrza.

Nie myj włosów na dwa dni przed farbowaniem


Fryzjerzy często proszą swoje klientki, aby nie myły włosów bezpośrednio przed wizytą w ich salonie. Podobna zasada obowiązuje w przypadku samodzielnego nakładania farby. Wówczas najlepiej zrezygnować z mycia na co najmniej dwa dni przed planowaną koloryzacją. A co możesz w ten sposób zyskać? Włosy nie będą wysuszone, a naturalne sebum produkowane przez skórę zapewni im właściwą ochronę podczas farbowania. Przed samą koloryzacją warto również dokładnie rozczesać włosy. Szczotka usunie z ich powierzchni kurz oraz inne zanieczyszczenia, a także rozprowadzi sebum na całej ich długości. Ta prosta czynność sprawi, że z łatwością nałożysz farbę oraz uzyskasz wyjątkowo trwałe i satysfakcjonujące efekty. Po farbowaniu nie myj włosów przez kolejne 24 godziny. Jeśli zrobisz to wcześniej, barwnik może się wypłukać, co bardzo niekorzystnie wpłynie na wybrany przez Ciebie kolor.

Stosując się do powyższych zasad, bezpiecznie wykonasz farbowanie włosów w domu. Pamiętaj, aby do tego celu wybierać jedynie dobrej jakości farby i akcesoria. Właściwe przygotowanie to podstawa udanej koloryzacji. W ten sposób szybko uzyskasz wymarzony kolor, którym zachwycisz rodzinę, znajomych i współpracowników. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Farbowanie włosów w domu - 3 najważniejsze zasady

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Farbowanie włosów w domu - 3 najważniejsze zasady