Lifestyle   »   Podróże   »   Ile kosztuje podróż do USA? Czy na wymianie dolara można zaoszczędzić?

Podróże

rss

Ile kosztuje podróż do USA? Czy na wymianie dolara można zaoszczędzić?

2023.04.04//  P. Potocki
Cena dolara w ostatnim czasie bije rekordy, przez co wakacje w Stanach Zjednoczonych stały się dość drogim pomysłem na urlop. Nie oznacza to jednak, że jest on niemożliwy do zrealizowania. Wystarczy jedynie wiedzieć, kiedy i gdzie kupować obce waluty w najlepszych cenach. To pozwala sporo zaoszczędzić na organizacji zagranicznego wyjazdu.

Ile dolarów zabrać na podróż do USA?

 

Planując podróż do USA, najwięcej wydasz na bilety lotnicze oraz nocleg. Zależnie od docelowego miejsca przylotu, wejściówki na pokład kosztować mogą od blisko 2000 do nawet ponad 3500 zł. Na jeden nocleg w 2-3-gwiazdkowym hotelu wydasz natomiast ok. 70-120 dolarów. Nieco tańsze są hostele – 50-80 dolarów.
Jeśli chcesz przeliczać dolary na zł, to za posiłek dla 2 osób zapłacisz ok. 60-80$, czyli 250-350 zł. Mowa tu o restauracji średniej klasy, bo stawkę tę można znacznie zredukować. Pomagają street foody oraz lokalne bary. W nich najesz się za 20-30 dolarów. Po dodaniu do tego kosztów atrakcji, zakupów, komunikacji miejskiej itd., przeciętny wyjazd do USA na 2 tygodnie kosztować Cię może ok. 11-13 tys. zł (2400-3000 USD).

Oszczędzaj, uważnie śledząc kurs dolara

 

Wspomniana powyżej kwota jest dość wysoka, ale da się ją znacznie obniżyć. Pamiętaj bowiem, że na miejscu wszędzie będziesz płacić w dolarach. Kurs tej waluty i jej korzystny zakup może zatem przynieść Ci znaczne oszczędności. Na czym polega ta strategia? Im niższy kurs dolara znajdziesz, tym mniej złotówek wydasz, by zdobyć potrzebną sumę. W ostatecznym rozrachunku zatem wydasz mniej pieniędzy, by móc spędzić doskonałe wakacje, mieszcząc się w budżecie.

Najlepszą metodą, by to osiągnąć, jest uważne śledzenie cen dolara i kupowanie go podczas spadków. Zrobisz to na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Co więcej, proponowane tam stawki są dużo atrakcyjniejsze od ofert kantorów stacjonarnych czy banków. Ponadto przelicz, za jaką kwotę opłaca Ci się kupować dolary. Serwis InternetowyKantor.pl pozwala bowiem na ustawienie alertu, który poinformuje Cię o najlepszej cenie waluty. Za jego pośrednictwem błyskawicznie zrealizujesz transakcję, niezależnie od miejsca, w którym akurat będziesz.

Kiedy kupować dolary?

 

Są różne strategie kupowania obcych walut. Jednym z bardziej popularnych sposobów jest obserwowanie kursu dolara przez dłuższy czas i regularne kupowanie jego mniejszych ilości. Zapisuj przy tym ceny, by w przyszłości wiedzieć, czy warto skorzystać z zaoszczędzonych „zielonych”, czy też dokonać kolejnej wymiany po bieżącym kursie, jeśli będzie opłacalny.

Alternatywą jest jednorazowa wymiana większej sumy. By jednak to się opłaciło, musisz mieć pewność, że obowiązująca cena na pewno jest opłacalna i atrakcyjna. Przyda się tu zatem przeanalizowanie historycznych stawek i dokładne rozważenie prognoz na najbliższe miesiące.

InternetowyKantor.pl oferuje bardzo korzystne ceny, jest więc spora szansa na to, że Twój wyjazd do USA będzie tańszy, niż mogło Ci się wydawać. Co najlepsze, z serwisu tego możesz także korzystać, będąc za granicą. Jeśli więc będziesz potrzebować dodatkowej puli dolarów podczas urlopu, bez problemu dokupisz ich więcej, przesyłając je prosto na swoje walutowe konto bankowe.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: foto: freepik.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ile kosztuje podróż do USA? Czy na wymianie dolara można zaoszczędzić?

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Ile kosztuje podróż do USA? Czy na wymianie dolara można zaoszczędzić?