Lifestyle   »   Podróże   »   Jak przygotować się na wycieczkę do tropikalnych krajów?

Podróże

rss

Jak przygotować się na wycieczkę do tropikalnych krajów?

2022.03.22//  P. Potocki
Piękna pogoda, słoneczne dni oraz coraz wyższa temperatura powoduje, że już teraz zdarza nam się marzyć o zaplanowanym urlopie i przyszłych wakacjach. I nie ma się co dziwić. Ale co jeśli zaplanowane przez nas wakacje (w wyniku atrakcyjnej okazji) zamierzamy spędzić w jednym z tropikalnych krajów? Pozostaje nam nic innego jak odpowiednio się do nich przygotować. Unikniesz w ten sposób wielu problemów, stresu czy roztargnienia. Sprawisz, że wakacje będą nie tylko przyjemne, ale i bardziej udane.
Ubezpieczenie podróżne

Planując zabrać to co niezbędne, nie należy zapominać o jednej z najważniejszych rzeczy - o ubezpieczeniu zdrowotnym. Niestety, ale darmowy EKUZ nie obowiązuje poza granicami UE.

 • Należy wykupić ubezpieczenie na własną rękę, które i tak będzie stanowi jedynie 5-10% sumy, którą musielibyśmy zapłacić, gdybyśmy ulegli wypadkowi. Ubezpieczenie wakacyjne kupisz na https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/.
 • Ubezpieczenie podróży zapewni pokrycie wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń i wypadków podczas wakacji w tropikach.
 • Na wszelki wypadek zawsze miej przy sobie wszelkie ważne dokumenty i numery kontaktowe związane z polisą ubezpieczeniową.

Sprzęt oraz akcesoria do pływania

Jeśli wybierasz się do tropikalnego kraju, jest oczywiste, że pójdziesz na plażę. Zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci powinny zadbać o to, aby zabrać ze sobą:
 • Zestaw strojów i pasujących nakryć kąpielowych (najlepiej po dwa - dla bezpieczeństwa i świętego spokoju).
 • Plażowe obuwie (np. klapki na plaże i specjalne obuwie / skarpetki do wody).
 • Spersonalizowany pod własne potrzeby sprzęt pływacki (np. okulary do pływania pod wodą, maska do oddychania pod wodą).
 • Nakrycie na głowę (np. chusta na głowę, czapka lub kapelusz).
 • Okulary przeciwsłoneczne.
 • Wodoodporną torbę plażową, którą zawsze możesz mieć przy sobie, a w której umieścisz wszystkie powyższe i potrzebne Ci rzeczy.

Ochrona przed słońcem

Podczas tropikalnych wakacji będziesz potrzebować ochrony przeciwsłonecznej. Mając ze sobą dobre okulary przeciwsłoneczne i kapelusz z szerokim rondlem zapewnisz sobie tylko częściową ochronę. Zaopatrz się także w:

 • Krem, żel lub rozpylaną mgiełkę przeciwsłoneczną, która zapewni ci ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz pozwoli Ci uniknąć poparzeń słonecznych. Najlepiej, aby była to ochrona SPF 30 lub wyższa.
 • Dodatkowo zawsze mej oddzielną tubkę kremu przeciwsłonecznego do twarzy. Sprawdź składniki i upewnij się, że nie zawiera parabenów i innych syntetycznych składników.
 • Zakup filtr przeciwsłoneczny z naturalnymi składnikami, które nie obciążają skóry. Unikaj kremów lub balsamów, ponieważ mają tendencję do sklejania się podczas upałów. Wybierz spraye lub ultralekkie emulsje.

Inne rzeczy, których warto pamiętać

 • Sprawdź wszelkiego rodzaju poradniki turystyczne do miejsca, do którego zamierzasz się udać (np. https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjazd-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie-najwazniejsze-wytyczne)
 • Ciepła, spokojna pogoda przyciąga wiele owadów, zwłaszcza komarów. Niektóre przenoszą zagrażające życiu choroby, takie jak Zika i Denga. Przed ich ochrona zakup udowodniony i skuteczny preparat, który zawiera w sobie składnik o nazwie DEET.
 • Pakując się na ciepłe dni, weź pod uwagę rodzaj tkaniny. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ubrania wykonane z lekkich, oddychających materiałów, takich jak bawełna, sztuczny jedwab, len, nylon i wełna merynosów.
 • Upewnij się, że masz dużo bawełnianych t-shirtów, szybkoschnących szortów i spodni turystycznych. Zabierz ze sobą lekką kurtkę lub koszulę z długimi rękawami na wypadek, gdyby w nocy zrobiło się chłodno.
 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak przygotować się na wycieczkę do tropikalnych krajów?

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

 • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Jak przygotować się na wycieczkę do tropikalnych krajów?