Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej

Aktualności

rss

Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej

2011.12.03//  D. Pęgiel
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Polityki Bliskowschodniej Saban wynika, że większość obywateli Izraela chce, żeby ich kraj zrezygnował z broni jądrowej, gdyby Islamska Republika Iranu zatrzymała rozwój swojego programu nuklearnego – czytamy na portalu Ynetnews.com.

Badanie pokazało, że 65% Źydów wolałoby, żeby zarówno Izrael jak i Iran nie posiadały arsenału jądrowego oraz chciałoby, aby Bliski Wschód pozostawał strefą bezatomową. Natomiast 19% respondentów domaga się, by ich kraj nadal miał bron jądrową.
Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej Większość Izraelczyków chce...
Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej ...żeby ich kraj zrezygnował...
Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej ...z broni atomowej

Izraelska opinia publiczna jest podzielona co do tego, czy państwo żydowskie powinno zaatakować Islamską Republikę w celu zniszczenia instalacji nuklearnych tego kraju. 43% żydowskich obywateli Izraela opowiada się za prewencyjnym uderzeniem, a 41% jest przeciwna temu rozwiązaniu. Inaczej prezentuje się nastawienie arabskich obywateli Izraela. 68% z nich nie chce ataku, a 4% jest za jego przeprowadzeniem.

Prawie połowa (48%) badanych jest przekonana, że Teheran posiadający broń atomową miałby negatywny wpływ na Bliski Wschód; 17% twierdzi, iż byłby on pozytywny.

Centrum Polityki Bliskowschodniej Saban zbadał również stosunek Izraelczyków do negocjacji pokojowych z Palestyńczykami. Blisko 2/3 ankietowanych twierdzi, że rząd Izraela powinien dążyć do zawarcia całościowego układu pokojowego, który zostałyby oparty na uznaniu granic sprzed arabsko-izraelskiej wojny sześciodniowej z 1967 roku. Ponadto są oni skłonni uznać niepodległość zdemilitaryzowanej Palestyny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: ynetnews.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Izraelczycy gotowi zrezygnować z broni atomowej