Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?

Firma

rss

Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?

2023.01.27//  P. Potocki

Gdzie szybko i wygodnie wysłać przesyłkę? Najlepiej w InPost! Proces nadawania paczek w jednej z największych firm kurierskich w Polsce jest niezwykle prosty. By to zrobić, wystarczy naprawdę niewiele.

 


Jak wysłać paczkę w InPost?

 

Nadawanie paczki w automacie Paczkomat® w pierwszej kolejności wymaga zarejestrowania się lub zalogowania do aplikacji mobilnej InPost. Po przejściu tego etapu należy kliknąć ikonę Nadaj, która znajduje się u dołu ekranu smartfona. Pozwala to przejść do kolejnego kroku, jakim jest określenie sposobu dostawy oraz wielkości paczki.
W sekcji Nadaj użytkownik aplikacji ma do wyboru dwie możliwości dostarczenia przesyłki. Jedna pozwala na wysyłkę z jednego automatu Paczkomat do innego. Druga możliwość to odbiór nadania z maszyny do domu. W takim przypadku pakunek do odbiorcy dostarcza kurier. Wybór drugiej opcji jest nieznacznie droższy niż pierwszej. Różnica między tymi metodami nadawania paczek wynosi około 1 zł.

Do nadania paczki w InPost niezbędne jest także podanie jej gabarytów. Innymi słowy, osoba wysyłająca przesyłkę powinna zmierzyć jej wysokość, szerokość i głębokość. Od tego zależy cena usługi. Co ważne, trzeba również pamiętać o wadze paczki. Nie może być ona cięższa niż 25 kg.

Po wykonaniu wszystkich czynności należy przejść dalej. Wtedy aplikacja InPost przenosi użytkownika do formularza, w którym należy uzupełnić dane osobowe odbiorcy. Do wypełnienia są pola takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz e-mail. To wystarcza, by przejść do wyboru automatu Paczkomat lub wpisania adresu.

W kolejnych etapach nadawca opłaca przesyłkę za pomocą BLIKA lub wpisując numer karty bankowej oraz akceptuje regulamin InPost. Umożliwia to przejście do kodu nadania. Wersję QR można zeskanować, a liczbową przepisać na ekranie maszyny Paczkomat. Dzięki temu otworzy się skrytka. Jej zamknięcie i wybór opcji Kończymy na dziś na ekranie automatu paczkowego to ostatnie kroki. Paczka została nadana.

Szybkie Nadania i Manager Paczek – proste wysyłki w InPost

 

Szybkie Nadania to sposób na wysyłanie paczek bez konieczności rejestracji w aplikacji InPost. Do skorzystania z tej usługi wystarczy komputer. Po wejściu na stronę internetową https://inpost.pl/wysylam należy podać sposób dostawy (z jednej maszyny Paczkomat do drugiej lub doręczoną przez kuriera na wskazany adres) oraz gabaryty maksymalnie 25-kilogramowej paczki. Później nadawca jest proszony o opłacenie przesyłki.

Po uiszczeniu należności system generuje etykietę z kodem kreskowym i adresem dostawy. Nadawca powinien ją nakleić na paczce w widocznym miejscu. Ostatni krok to umieszczenie przesyłki w automacie Paczkomat.

Wartą uwagi usługą jest też Manager Paczek. W tym przypadku trzeba założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę internetową i zalogowaniu się do swojego profilu wystarczy wybrać opcję Wyślij przesyłki i wpisać dane odbiorcy. Pozwoli to na stworzenie etykiety. Paczkę można nadać w automacie Paczkomat lub zamówić odbiór przez kuriera. Ostatni krok to jej opłacenie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?