Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?

Firma

rss

Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?

2023.01.27//  P. Potocki

Gdzie szybko i wygodnie wysłać przesyłkę? Najlepiej w InPost! Proces nadawania paczek w jednej z największych firm kurierskich w Polsce jest niezwykle prosty. By to zrobić, wystarczy naprawdę niewiele.

 


Jak wysłać paczkę w InPost?

 

Nadawanie paczki w automacie Paczkomat® w pierwszej kolejności wymaga zarejestrowania się lub zalogowania do aplikacji mobilnej InPost. Po przejściu tego etapu należy kliknąć ikonę Nadaj, która znajduje się u dołu ekranu smartfona. Pozwala to przejść do kolejnego kroku, jakim jest określenie sposobu dostawy oraz wielkości paczki.
W sekcji Nadaj użytkownik aplikacji ma do wyboru dwie możliwości dostarczenia przesyłki. Jedna pozwala na wysyłkę z jednego automatu Paczkomat do innego. Druga możliwość to odbiór nadania z maszyny do domu. W takim przypadku pakunek do odbiorcy dostarcza kurier. Wybór drugiej opcji jest nieznacznie droższy niż pierwszej. Różnica między tymi metodami nadawania paczek wynosi około 1 zł.

Do nadania paczki w InPost niezbędne jest także podanie jej gabarytów. Innymi słowy, osoba wysyłająca przesyłkę powinna zmierzyć jej wysokość, szerokość i głębokość. Od tego zależy cena usługi. Co ważne, trzeba również pamiętać o wadze paczki. Nie może być ona cięższa niż 25 kg.

Po wykonaniu wszystkich czynności należy przejść dalej. Wtedy aplikacja InPost przenosi użytkownika do formularza, w którym należy uzupełnić dane osobowe odbiorcy. Do wypełnienia są pola takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz e-mail. To wystarcza, by przejść do wyboru automatu Paczkomat lub wpisania adresu.

W kolejnych etapach nadawca opłaca przesyłkę za pomocą BLIKA lub wpisując numer karty bankowej oraz akceptuje regulamin InPost. Umożliwia to przejście do kodu nadania. Wersję QR można zeskanować, a liczbową przepisać na ekranie maszyny Paczkomat. Dzięki temu otworzy się skrytka. Jej zamknięcie i wybór opcji Kończymy na dziś na ekranie automatu paczkowego to ostatnie kroki. Paczka została nadana.

Szybkie Nadania i Manager Paczek – proste wysyłki w InPost

 

Szybkie Nadania to sposób na wysyłanie paczek bez konieczności rejestracji w aplikacji InPost. Do skorzystania z tej usługi wystarczy komputer. Po wejściu na stronę internetową https://inpost.pl/wysylam należy podać sposób dostawy (z jednej maszyny Paczkomat do drugiej lub doręczoną przez kuriera na wskazany adres) oraz gabaryty maksymalnie 25-kilogramowej paczki. Później nadawca jest proszony o opłacenie przesyłki.

Po uiszczeniu należności system generuje etykietę z kodem kreskowym i adresem dostawy. Nadawca powinien ją nakleić na paczce w widocznym miejscu. Ostatni krok to umieszczenie przesyłki w automacie Paczkomat.

Wartą uwagi usługą jest też Manager Paczek. W tym przypadku trzeba założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę internetową i zalogowaniu się do swojego profilu wystarczy wybrać opcję Wyślij przesyłki i wpisać dane odbiorcy. Pozwoli to na stworzenie etykiety. Paczkę można nadać w automacie Paczkomat lub zamówić odbiór przez kuriera. Ostatni krok to jej opłacenie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Jak szybko i wygodnie nadać paczkę w InPost?