Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Katastrofa smoleńska - Rosjanie zagłuszali rozmowy telefoniczne

Aktualności

rss

Katastrofa smoleńska - Rosjanie zagłuszali rozmowy telefoniczne

2012.03.22//  D. Pęgiel
Zdaniem "Naszego Dziennika" tuż po katastrofie polskiego tupolewa pod Smoleńskiem Rosjanie zagłuszali rozmowy telefoniczne. Gazeta przytacza obszerny wywiad z podpułkownikem Krzysztofem Dacewiczem - funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu, który 10 kwietnia 2010 roku przebywał w Smoleńsku.
Dacewicz opowiedział "Naszemu Dziennikowi" o kulisach wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu i przedstawił w jaki sposób dowiedział się o katastrofie. - Podeszła do mnie w Katyniu polskadziennikarka, która zwróciła się do mnie z pytaniem, czy słyszałem, że samolot z prezydentem ma jakieś kłopoty. Odpowiedziałem, że nic nie wiem, nie słyszałem, ale zaraz pójdę i postaram się czegoś więcej dowiedzieć. Poszedłem od razu do pana ministra Jacka Sasina i mówię: "Panie ministrze, czy pan coś wie na temat jakichś problemów z samolotem?". Odpowiedział: "Pan też coś słyszał? Ja też coś słyszałem, ale nie znam szczegółów". Wtedy próbowaliśmy wykonywać telefony – oznajmił funkcjonariusz BOR.
Miejsce katastrofy polskiego Tu-154M
Miejsce katastrofy polskiego Tu-154M Miejsce katastrofy polskiego Tu-154M
Miejsce katastrofy polskiego Tu-154M

- Po katastrofie próbował się z nami połączyć kierowcaambasadora Gerard K., który był na płycie lotniska. Ale żaden z telefonów nie dzwonił. Dopiero po paru minutach K. dodzwonił się do swojej żony, która też z nami była w Katyniu, i poinformował ją o katastrofie, a ona nam tę informację przekazała - stwierdził Dacewicz w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
Członek BOR nie wie dlaczego Rosjanie zakłócali łączność telefoniczną. - Każdy z nas był wyposażony w telefon służbowy i do żadnego z nas Gerard się nie dodzwonił. Gdy po relacji żony Gerarda powiadomiłem o tym co się stało ministra Sasina, poprosiliśmy o pilotaż milicyjnym radiowozem i pojechaliśmy na lotnisko - oznajmił.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: naszdziennik.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Katastrofa smoleńska - Rosjanie zagłuszali rozmowy telefoniczne

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Katastrofa smoleńska - Rosjanie zagłuszali rozmowy telefoniczne