Banzaj.pl   »   Różności   »   Książka ?Homo Delphinus? Jacques?a Mayola wydany w Polsce

Różności

rss

Książka ?Homo Delphinus? Jacques?a Mayola wydany w Polsce

2009.03.28//  Rafał Bednarz
W Polsce ukazuje się właśnie książka Jacques’a Mayola „Homo Delphinus”. Do rąk polskiego czytelnika trafia ona w postaci albumu starannie przygotowanego przez Wielki Błękit. To wielowymiarowe dzieło stało się przewodnikiem dla miłośników nurkowania, sportów ekstremalnych, medytacji i piękna natury.

Do tej pory tytuł odniósł sukces m. in. we Włoszech, Francji, Rosji i Japonii. Jacques Mayol był pionierem sportowego freedivingu, czyli nurkowania na zatrzymanym oddechu. Pobił w tej dyscyplinie rekord świata i jako pierwszy człowiek zszedł na głębokość ponad stu metrów. Zafascynowany podwodnym światem, badał plemiona od pokoleń swobodnie nurkujące w poszukiwaniu pożywienia i skarbów, a jednocześnie wciąż przekraczał ograniczenia własnego ciała i umysłu.

Home Delphinus Człowiek Delfin Jacques Mayol
Książka dotyka piękna podwodnego świata, a zarazem jego niebezpieczeństwa, porusza wątki historyczne i biograficzne, wskazuje na znaczenie filozofii i medytacji w podejmowaniu ekstremalnych wyzwań sportowych oraz dochodzi do fundamentalnego pytania o istotę i naturę człowieka. Opatrzona jest unikatowymi zdjęciami egzotycznych zakątków świata i głębin morskich.
Historia przyjaźni Jacques’a Mayola z innym nurkiem Enzo Molinarim została przedstawiona w głośnym filmie Luc’a Bessona „Wielki Błekit”. To opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy całe życie rywalizują ze sobą o miano najlepszego nurka. Dla Enzo jest to walka o mistrzostwo świata i rekordy, dla Jacques’a to głównie pasja i miłość do podwodnego świata. „Homo Delphinus” jest opowieścią badacza o zmaganiu się z samym sobą i odkrywaniu wewnętrznej siły, która jednoczy człowieka z naturą.

Książka jest po części pamiętnikiem z wieloletnich badań, a po części kontynuacją pierwotnej legendy o pełnej harmonii człowieka z oceanem. Mayol podkreśla znaczenie jogi i ćwiczeń duchowych w osiąganiu prawdziwego kontaktu z wodą i żyjącymi w niej stworzeniami. Oddech i oczyszczenie umysłu wielokrotnie pozwalało autorowi pokonać wewnętrzne ograniczenia. Lektura tej publikacji jest oczyszczającym doświadczeniem w dzisiejszym, pełnym technologii i pośpiechu świecie. To książka dla czytelników o otwartym umyśle.

Staranne wydanie albumu pozwala odnaleźć drogę do głębin morskich i uwierzyć w możliwość pełnego, szczęśliwego współżycia ludzi z otaczającą przyrodą. Historia życia Mayola, opowiedziana przez niego samego w „Homo Delphinusie” jest wskazówką dla współczesnego czytelnika, który szuka sposobu na harmonijny rozwój psychofizyczny i uczy się pokonywać przeciwności losu i bariery ograniczających postrzeganie świata.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Europortmedia


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Książka ?Homo Delphinus? Jacques?a Mayola wydany w Polsce

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Książka ?Homo Delphinus? Jacques?a Mayola wydany w Polsce