Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Laserowa depilacja bikini, czyli jak skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia?

Kosmetyki

rss

Laserowa depilacja bikini, czyli jak skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia?

2022.08.18//  Artykuł Sponsorowany
Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. W naszym zespole pracują wyłącznie osoby z zamiłowaniem właśnie do tej dziedziny. Wieloletnie doświadczenie oraz ciągła chęć rozwoju sprawia, że ufa nam coraz więcej osób, a my robimy wszystko, aby ich nie zawieść, a swoje usługi wykonujemy z należytą starannością i dokładnością. Przy wszystkich zabiegach wykorzystujemy nowoczesne narzędzia i technologie. W Scyclinic każdego dnia dbamy o to, aby nasi pacjenci mogli cieszyć się wymarzonym wyglądem.
Jednym z oferowanych przez nas zabiegów jest laserowa depilacja bikini. Żyjemy w czasach, gdzie gładkie i jędrne ciało dla wielu z nas ma ogromne znaczenie. Jednak samodzielne dbanie o każdy aspekt do doskonałego wyglądu jest czasochłonne i nie zawsze przynosi pożądane efekty. Dlatego często jedyną alternatywą jest wizyta w klinice. Dla kogo przeznaczona jest depilacja laserowa bikini? Czy jest to bezpieczny zabieg? Jak się do niego przygotować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania? Odpowiedzi na te i inne pytania zebraliśmy w poniższym tekście! Naprawdę warto się z nim zapoznać!

Dlaczego stawiamy na działanie lasera?


Na początku warto bliżej przyjrzeć się działaniu lasera. Podczas jego używania wytwarzane są pojedyncze wiązki światła działające na melaninę, która znajduje się w mieszkach włosków. Laserowa depilacja bikini jest całkowicie bezpieczna dla skóry, ponieważ działanie lasera nie powoduje uszkodzeń tkanek bądź komórek znajdujących się w pobliżu włosków. Musimy zaznaczyć, że zabieg wymaga większej ilości czasu niż np. metoda wykorzystująca pulsujące światło. Jednak warto go poświęcić ze względu na trwałe efekty i skuteczność. Wykonując depilację laserową bikini, nasi pacjenci mogą liczyć na 95% skuteczności. Pozostałe 5% to włoski, które pewnie odrosną, ale będą jaśniejsze i znacznie słabsze. Tym sposobem będą one praktycznie niewidoczne.

Jakie są rodzaje depilacji laserowej bikini?


Usunięcie owłosienia z okolic bikini może odbywać się na różne sposoby w zależności od oczekiwań osób, które decydują się na zabieg. Wyróżniamy:
 • Bikini podstawowe bądź bikini klasyczne. Polega na usunięciu owłosienia z pachwin i wzgórka łonowego.
 • Bikini średni spotykane również pod nazwą francuskiego. Usunięte zostają włoski z warg sromowych, wzgórka łonowego oraz pachwin. Częstą praktyką jest pozostawienie różnych kształtów z włosków na wzgórku łonowym.
 • Bikini brazylijskie lub bikini głębokie, czyli pełna depilacja okolic intymnych. Polega na całkowitym usunięciu włosków z warg sromowych, pachwin, wzgórka łonowego i odbytu. Na wzgórku łonowym zostawiany jest paseczek z włosków.
 • Bikini całkowite (hollywodzkie) obejmuje całkowitą depilację miejsc intymnych oraz odbytu.

Depilacja laserowa bikini - jak przebiega?


Mimo że zabieg depilacji laserowej bikini jest bezpieczny, to osoba, która będzie go przeprowadzać powinna w pierwszej kolejności porozmawiać z pacjentką. Bardzo istotne jest omówienie kwestii zdrowotnych, ewentualnych przeciwwskazań oraz samego przebiegu depilacji. Po uzyskaniu niezbędnych informacji i zakwalifikowaniu do zabiegu można rozpocząć przygotowania. Konieczne będzie zdjęcie ubrań od pasa w dół. Następnie pacjentka zostanie poproszona o położenie się na specjalnej leżance i wyposażona w okulary ochronne. W tym momencie można przejść do prawidłowego zabiegu depilacji laserowej. Przy odpowiedniej mocy i natężeniu głowicą lasera diodowego kosmetolog pozbywa się niechcianego owłosienia. Czas spędzony w gabinecie zależny jest głównie od wybranego rodzaju depilacji laserowej bikini. Zabieg może trwać od 5 do 25 minut. Jak wspomnieliśmy wcześniej, pozbycie się owłosienia w miejscach intymnych jest procesem czasochłonnym, a tutaj mówimy o maksymalnie 25 minutach. Wyjaśnienie tej nieścisłości jest bardzo proste. Przy pierwszym zabiegu nie jest możliwe usunięcie całego niechcianego owłosienia. Dlatego też należy zapisać się na kolejne.

Depilacja laserowa bikini - jak się do niej przygotować?


Depilacja laserowa bikini, jak każdy inny zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania. Zresztą przy miejscach intymnych może pojawić się również skrępowanie i pewny dyskomfort. Należy mieć na uwadze, że w klinice pracują wyłącznie profesjonaliści, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że pacjenci zwłaszcza przy pierwszej wizycie mogą nie wiedzieć, jak się zachować i odczuwać niepokój. Jednak specjalista zawsze powinien odpowiedzieć na nurtujące ich pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Przygotowania do zabiegu podzielone są na dwie grupy. Pierwsza dotyczy depilacji laserowej dowolnej części ciała, a druga tylko bikini.
Laserowe usuwanie owłosienia z każdej części ciała wymaga od pacjentów:
 • Rezygnacji z kąpieli w akwenach wodnych znajdujących się na zewnątrz oraz solarium na mniej więcej dwa miesiące przed zabiegiem.
 • Rezygnacji z depilacji bikini woskiem i depilatorem na miesiąc przed zabiegiem. Możliwe jest korzystanie z maszynki do golenia.
 • Na około miesiąc odstawienia maści złuszczających i mających w składzie retinoidy.
 • Rezygnacji z doustnej kuracji retinoidami na pół roku.
 • Rezygnacji z leków i ziół światłouczulających na dwa tygodnie przed zabiegiem.
 • Ogolenia wybranej części ciała maszynką do golenia.
 • Nie smarowania miejsc, które mają być poddane depilacji laserowej balsamami ani kremami samoopalającymi.

Przygotowania do depilacji laserowej bikini


Depilacja laserowa bikini wymaga od pacjentek przede wszystkim dobrego nastroju i odprężenia. Zabieg będzie przeprowadzany przez specjalistę, którego nie należy się bać i można mu zaufać. Zadba też o to, aby wszystko przebiegało sprawnie i w miarę możliwości szybko. W dniu depilacji miejsc intymnych nie należy stosować żadnych kosmetyków i zrezygnować z tych, które są zbędne na 2-3 dni przed jej wykonaniem. Przed samym zabiegiem konieczne jest odtłuszczenie i dokładne umycie ciała. Natomiast przez dobę poprzedzającą zabronione jest spożywanie alkoholu.

Ile serii zabiegów depilacji laserowej bikini będzie niezbędne?


Choć wcześniej wspomnieliśmy już o działaniu lasera diodowego, to musimy zaznaczyć, że podczas zabiegu depilacji laserowej bikini usuwa on wyłącznie włoski, które są właśnie w fazie wzrostu. To wyjaśnia, dlaczego niechciane owłosienie należy usuwać etapami. Z reguły jest to seria pięciu zabiegów depilacji laserowej, a pomiędzy każdym z nich powinna zostać zachowana około miesięczna przerwa. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, co również sprawdza się w tym przypadku. Ilość zabiegów depilacją laserową zależna jest od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Wpływ na tę kwestię mogą mieć czynniki takie jak: typ karnacji oraz siła i cykl wzrostu włosków. Z całą pewnością kosmetolog poinformuje pacjentkę o ilości zabiegów w okolicach bikini podczas konsultacji.

Jakie są zalety depilacji laserowej?


Skoro omawiany depilację laserową bikini, musimy wskazać jej zalety. Najważniejszą z nich jest poczucie komfortu i pewności siebie. Redukcja owłosienia w miejscach intymnych sprawia, że kobieta może ubrać się w dowolną kreację i nie będzie się krępować podczas prezentowania się w stroju kąpielowym lub bieliźnie. Nie straszne jej więc będą wyjścia na basen, przebieranie się w obecności innych pań, czy niespodziewane wyjście wymagające odpowiedniego wyglądu. Niezaprzeczalnie depilacja laserowa bikini ma ogromną przewagę nad innymi metodami ze względu na skuteczność i trwałe pozbycie się włosków z okolic intymnych. Przy wykonywaniu systematycznych zabiegów można pozbyć się maszynki, bo nie będzie już ona potrzebna, co pozwala oszczędzić sporą ilość czasu. Co ważne, zabieg nie powoduje podrażnień skóry, co jest niezwykle ważne podczas usuwania owłosienia pod pachami, czy w okolicach bikini.

Czy depilacja laserowa bikini ma wady?


Jak widać powyżej, zalety depilacji laserowej są dość rozległe, ale ma ona także niewielkie wady. Przede wszystkim konieczne jest powtarzanie zabiegu w celu otrzymania trwałego efektu. Po jego wykonaniu skóra jest zaczerwieniona i może to trwać przez kilka kolejnych dni. Jest to naturalna reakcja ciała po działaniu lasera diodowego. Natomiast przed planowanym zabiegiem należy odpowiednio przygotować skórę, czyli zrezygnować z opalania, nakładania peelingu i depilacji. Ponadto po usunięciu niechcianego owłosienia trzeba dbać o to, aby pielęgnacja skóry była łagodna.

Czy depilacja laserowa okolic bikini boli?


Depilacja laserowa bikini dotyczy dość delikatnych miejsc intymnych, ale określana jest jako zabieg bezbolesny. Jednak przy niskim progu bólu może być on odczuwalny. Profesjonalny kosmetolog dopasuje moc i natężenie lasera diodowego, aby dyskomfort był jak najmniejszy. Podczas usuwania zbędnego owłosienia nie można bać się powiedzieć, że coś jest nie tak, ból jest zbyt silny lub nie czujemy się komfortowo.

Depilacja laserowa bikini - czy warto się na nią zdecydować?Zarówno depilacja laserowa bikini, jak i innych części ciała niesie za sobą szereg korzyści. Na zabieg powinien zdecydować się na nią każdy, komu zbędne owłosienie przeszkadza i chce się go pozbyć. Nie można zaprzeczyć, że zalety przeważają nad jego wadami. Dzięki gładkiej skórze łatwiej jest dbać o higienę, zapobiec rozwojowi bakterii oraz zmniejszyć ilość wydzielanego potu. Dla osób, które mają niskie poczucie własnej wartości depilacja laserowa bikini to doskonały sposób na pozbycie się kompleksów związanych z nadmiarem włosków. Co ciekawe, już po pierwszym zabiegu można zauważyć zadowalające efekty.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Laserowa depilacja bikini, czyli jak skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

 • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

 • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Laserowa depilacja bikini, czyli jak skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia?